شناسه خبر : 24421 لینک کوتاه

بریده روزنامه‌ها (اجتماعی)

محاسبات طرح تحول سلامت درست درنیامد

تجارت فردا- لوگو جوانبه نقل از وزیر بهداشت نوشت: در اجرای طرح تحول، محاسبات در عمل درست درنیامد و خطاهایی اتفاق افتاد؛ مثلاً به جای پنج میلیون نفر 11 میلیون بیمه شدند و عده‌ای از صندوق‌های خویش‌فرما مهاجرت کردند، اعتباراتی که در بودجه دیده شده بود، محقق نشد و محاسباتی که در سازمان تامین اجتماعی و بیمه سلامت و سازمان مدیریت انجام شد، اعداد و ارقام آن درست درنیامد، تولید نفت برخلاف پیش‌بینی‌ها افزایش نیافت و قیمت آن هم به یک‌چهارم سقوط کرد. همه اینها باعث شد مشکلات بیشتر شود که همه این موارد به گردش اقتصاد سلامت وابسته است. از سوی دیگر در کشور هر گروه به فکر خودش است و نگاه‌ها بخشی است.

♦♦♦

جلوگیری از فروش سرباز هخامنشی در نیویورک

تجارت فردا- لوگو خبرگزاری دانشجویان ایران نوشت: در حالی که نقش برجسته سرباز هخامنشیِ سرقت‌شده از تخت‌ جمشید روی پوستر نمایشگاه «هنر کهن» نیویورک حک شده، با پیگیری به‌موقع، نمایش و فروش این اثر تاریخی در نیویورک متوقف شد. ابراهیم شقاقی، مدیرکل حقوقی سازمان میراث فرهنگی، می‌گوید: براساس آنچه به ما اطلاع داده شد، قرار بود این اثر در یک حراجی به فروش برسد، با دفتر مرکز خدمات بین‌الملل ریاست جمهوری تماس گرفته، وارد مذاکرات شدیم. با دفتر لاهه نیز این قضیه را پیگیری کردیم که کمک‌های زیادی به ما شد، در ادامه از طریق ای‌میل مدارک موجود را فرستادیم و توانستیم از سوی دادستانی آمریکا حکم توقیف این اثر تاریخی را که قبل از انقلاب از ایران خارج شده بود، بگیریم.

♦♦♦

یک اخراج فوری به دستور ولایتی

تجارت فردا- لوگو فرهیختگاننوشت: علی‌اکبر ولایتی، رئیس هیات‌ موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی، طی دستوری به رئیس واحد اراک از او خواست استاد هتاک به ارزش‌های اسلامی را اخراج کند. چند روز پیش خبر رسید که یکی از استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک به مقدسات اسلامی توهین کرده است. ماجرا از این قرار بود که یکی از استادان این دانشگاه هنگام تدریس و در حضور دانشجویان به پیامبر اسلام‌(ص) و مقدسات اسلامی اهانت کرده بود. پس از دریافت اطلاعاتی از دانشگاه آزاد اراک مبنی بر این خبر، علی‌اکبر ولایتی طی نامه‌ای به رئیس واحد اراک از او خواست تا بعد از تحقیق و در صورت اثبات این موضوع، «بدون درنگ» نسبت به اخراج این فرد اقدام شود.

♦♦♦

حمید معصومی‌نژاد، بازداشتگاه رم

تجارت فردا- لوگو جام جمبه نقل از حمید معصومی‌نژاد نوشت: اینکه پلیس خبرنگارانی مثل من را کنترل می‌کند، هیچ اشکالی ندارد اما اینکه چند روز قبل بعد از بازگشت از ایران مرا سه ساعت بازداشت کردند و حتی اجازه استفاده از تلفن به من ندادند جای سوال است و به آن اعتراض دارم. من خبرنگار صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران هستم و چنین برخوردی یعنی بی‌احترامی به کشورم. بازداشت من هیچ دلیل خاصی نداشت؛ پاسپورتم را گرفتند و مرا در دفتر پلیس فرودگاه نگه داشتند، چمدانم را بازرسی کردند و جیب‌هایم را گشتند. در چند ماه اخیر به دفعات، دو یا سه ساعت از سوی پلیس ایتالیا بازداشت شدم و دلیل این بازداشت‌ها را به من توضیح ندادند.

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها