شناسه خبر : 24420 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اجتماعی)

ایسنا: فرید براتی‌سده، رئیس مرکز توسعه، پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور، گفت: 27 درصد از زنان تهرانی 19 تا 49 ساله اظهار کرده‌اند که در یک سال اخیر مورد خشونت همسرانشان قرار گرفته‌اند.

تسنیم: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی محسن جوادی را به عنوان معاون امور فرهنگی این وزارتخانه منصوب کرد.

ایسنا: آذر اسماعیلی، مدیرکل امور حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی(ره)، گفت: ۱۲۰ هزار کودک زیر شش سال مبتلا به سوء تغذیه در سطح کشور و ۲۵۰۰ کودک در استان کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شده است.

مهر: نیره پورملائی، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، از کشف محموله غیرمجاز چهار توله شیر در زاهدان خبر داد که از طریق مبادی رسمی و بر اساس تصویر مجوز و با مهارت کامل در حال حمل به خارج از کشور بود.

ایسنا: محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات، گفت: امیدواریم قوه قضائیه از برخوردهای سلیقه‌ای با پیام‌رسان‌های داخلی جلوگیری کند. او با بیان اینکه امروزه سازمان‌هایی مانند ثبت احوال و اسناد و بانک‌ها اطلاعات‌شان را در دیتا‌سنترهایی ذخیره می‌کنند که احتمال خرابکاری در آن می‌رود، گفت: ما دیتاسنترهایی خواهیم ساخت که در برابر موشک‌ها هم مقاوم هستند و ۲۰۰ متر زیر زمین ذخیره شده‌اند.

ایلنا: با اعلام شرکت بهره‌برداری متروی تهران خط 7 مترو تا اطلاع ثانوی تعطیل می‌شود.

میزان: در درگیری اشرار مسلح با ماموران نیروی انتظامی در کویر شهرستان خوسف، یکی از کارکنان به درجه رفیع شهادت نائل شد و دو تن دیگر مجروح شدند.

ایسنا: معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد خبر شهادت محیط‌بان یزدی در حین ماموریت کاری توسط اشرار را تایید کرد. در این درگیری که با حضور به موقع ماموران نیروی انتظامی و مواد مخدر همراه بود، چهار نفر از اشرار به هلاکت رسیدند و چهار نفر دیگر دستگیر شدند.

خبرگزاری‌صداوسیما: چهار زائر یزدی در حادثه رانندگی در حله عراق جان باختند. در این حادثه همچنین 14 نفر دیگر مجروح شدند که حال دو نفر وخیم است و 12 نفر جراحت سطحی دارند.

ایسنا: محمدهادی سیف، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان تهران، گفت: مردم نیکوکار استان تهران در شش‌ماهه نخست سال جاری ۲۰ میلیارد تومان صدقه پرداخت کردند که ۱۳ درصد کل صدقه پرداختی در کشور است.

ایلنا: محمدجواد سبحانی، سرپرست ایستگاه سوم سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد، از ریزش آوار بر سر سه کارگر در خیابان بهارستان و مرگ دو نفر از آنها خبر داد.

دراین پرونده بخوانید ...