شناسه خبر : 980 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

با خبرگزاری‌ها

ایران با دریافت سه قسط آخر ۲/۴ میلیارد دلار مربوط به توافق هسته‌ای با ۱ + ۵، از طریق هند موافقت کرد.

توصیه نتانیاهو به آمریکا
باشگاه خبرنگاران جوان:
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از مقامات واشنگتن خواست برای کاهش ناامنی در عراق با ایران همکاری نکنند. بنیامین نتانیاهو در سخنانی گفت آمریکا نباید با ایران برای کاستن از تنش‌ها در عراق همکاری کند؛ زمانی که دشمنان تو در حال نبرد هستند نباید هیچ‌کدام از آنها را تقویت کرد.

پرداخت قسط‌ آخر توافق ژنو
ایسنا:
ایران با دریافت سه قسط آخر 2/4 میلیارد دلار مربوط به توافق هسته‌ای با 1+5، از طریق هند موافقت کرد. پیش از این هند برای پرداخت سه قسط آخر دارایی‌های ایران که قرار بود بر اساس توافق ژنو آزاد شود اعلام آمادگی کرده بود و مقامات ایران اعلام کرده بودند این موضوع را بررسی خواهند کرد. یک دیپلمات ایرانی خبر داد که با پایان بررسی‌ها، نامه‌ها و قراردادهای مربوط به هماهنگی بین بانک‌ها و مسوولان ایران و هند نهایی و تبادل شد.

واکنش ظریف به وین 5
مهر:
محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان گفت: در صورت عدم وصول توافق در وین هر طرف این حق را دارد که به سیاست‌های قبل از توافق ژنو باز‌گردد که این شامل طرف ایرانی نیز می‌شود. او افزود: ما برای موفقیت مذاکرات تا 29 تیر تلاش می‌کنیم و اگر 29 تیر ممکن نبود بر اساس توافق ژنو برای تمدید تصمیم‌گیری خواهیم کرد؛ البته اگر توافق حاصل نشود هر طرف این حق را دارد که به سیاست‌های قبل از توافق ژنو باز‌گردد و این شامل طرف ایرانی نیز می‌شود.

دروغ‌های حقوق بشری نگویید
واحد مرکزی خبر:
محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه بر لزوم پاسخگویی به دروغ‌پردازی‌های غرب علیه ایران در حوزه حقوق بشر تاکید کرد. او در حاشیه جلسه کمیته هماهنگی ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: موضوع حقوق بشر از مباحث بسیار مهمی است که ایران دارای دیدگاه و حرف‌های جدیدی در صحنه بین‌الملل است.

تکفیری‌ها بی‌استعدادند
مشرق:
سردار «رمضان شریف» سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌گوید: آمریکایی‌ها گروه تروریستی داعش را تحریک به حمله به مرزهای ایران می‌کنند ولی آنها بنا به دلایل متعدد فعلاً استعداد چنین کاری را ندارند. وی تصریح کرد: اکنون پیشروی داعش در عراق سد شده و بخش‌هایی از مناطقی که این گروه تصرف کرده بود پس گرفته شده است.

سردار سلیمانی در عراق نیست
ایسنا:
محمد مجید الشیخ، سفیر عراق در ایران درباره ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر حضور سردار سلیمانی و نیروهای سپاه پاسداران ایران در عراق پاسخ داد و گفت به هیچ کشوری نه از نظر سلاح و نه از نظر نیروی خارجی و نه مالی نیازی نداریم. وی افزود: شما خودتان گفتید منابع شما برخی رسانه‌هاست و من گفتم این رسانه‌ها مغرض هستند. نه سردار سلیمانی و نه هیچ‌کس دیگری در عراق حضور ندارد و اینها می‌خواهند مسیر را منحرف کنند و فتنه‌ای بین کشورهای همسایه به خصوص ایران و عراق در منطقه ایجاد کنند.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها