شناسه خبر : 7480 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

اتفاق نادر در تخصیص بودجه 95
نوشت: در عملکرد بودجه سال جاری یک اتفاق نادر به چشم می‌خورد. بنابر آمار دخل و خرج دولت در نیمه نخست سال جاری، با وجود کاهش درآمدهای نفتی پرداخت‌های عمرانی 53 درصد افزایش داشته است. در سال‌های گذشته هنگامی‌که درآمدهای نفتی افت می‌کرد از روند تخصیص پرداخت‌های عمرانی نیز کاسته می‌شد، اما در نیمه نخست سال‌ جاری برخلاف سال‌های گذشته، به‌رغم کاهش درآمدهای نفتی، میزان پرداخت‌های عمرانی دولت روند صعودی داشته است. مطابق بررسی‌ها، عامل این وجه تمایز وجود بازار بدهی بوده که در غیاب درآمدهای نفتی، نقش تامین‌مالی پرداخت‌های عمرانی را بر عهده گرفته است.
برنامه 5 /1 میلیارددلاری اشتغال‌زایی
نوشت: دولت بعد از فراغت از شکستن سد تحریم‌ها این بار برای برداشتن گام موثری در جهت رفع معضل بیکاری و به‌دنبال آن توسعه اقتصادی که هر دو لازم و ملزوم یکدیگر هستند، برنامه‌ریزی کرده است. محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه مساله‌ اشتغال یکی از مهم‌ترین موضوعات مدنظر دولت یازدهم است از مصوبه دولت برای برداشت یک‌ونیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال مناطق مختلف خصوصاً روستاها، مناطق عشایری و مرزی و کمتر توسعه‌یافته خبر داده و گفته «لایحه مذکور با قید دو فوریت در هفته اول آذرماه به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد.»
خرج کفش و لباس شهرنشینان چقدر است؟
نوشت: شهری‌ها سال گذشته حدود هشت میلیارد دلار لباس و کفش خریدند... آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد هر خانوار ایرانی در سال 1394 در حدود یک میلیون و 590 هزار تومان بابت خرید کفش و لباس هزینه کرده است. به این ترتیب سهم هر فرد شهرنشین از این رقم 470 هزار و 318 تومان برآورد می‌شود. بازار لباس و کفش در ایران در دو موعد شهریور و اسفندماه به دلیل همزمانی با آغاز سال تحصیلی و آغاز سال نو، داغ‌ترین روزهای خود را پشت سر می‌گذارد. وسعت این بازار در سال گذشته در حدود 28 هزار میلیارد تومان برآورد شده است؛ در نتیجه با احتساب دلار 3500‌تومانی این رقم معادل هشت میلیارد دلار می‌شود.
شرکای نجات‌بخش بابک زنجانی
نوشت: تامین‌کنندگان «وثیقه ١٠ هزار‌میلیاردی» در تهران. این آخرین خبر از اقدامات متهم نفتی از پشت میله‌های زندان است. اقداماتی که نشان می‌دهد بابک زنجانی در جست‌وجوی سرنوشتی متفاوت‌تر از سرنوشت دیگر متهمان اقتصادی است، اما همچنان او را در حالت خوف و رجا نگه می‌دارد؛ ترس از حکم اعدامی که در دیوان‌عالی کشور و در انتظار نظر قضات قرار دارد و امید به تحقق وعده‌هایی که با شرط بازگشت پول به بیت‌المال، فکر آزادی را در سر او می‌پروراند، این‌بار او را وادار می‌کند که با دعوت از شریکان خارجی خود به تهران بتواند گرهی از مشکلات باز کند.دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها