شناسه خبر : 12939 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

با خبرگزاری‌ها

فارس: معاون ارزی بانک مرکزی می‌گوید انتظار دارد حداکثر تا ژانویه ۲۰۱6 (دی‌ماه 94) بالغ بر ۲۹ میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه‌شده ایران آزاد شود و به بانک مرکزی بازگردد.

صداوسیما: حمید چیت‌چیان، وزیر نیرو در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب در جمع خبرنگاران درباره هزینه قبض آب در منزل مسکونی خود گفت: در منزل از شیرآلات کاهنده استفاده می‌کنیم و هزینه ماهانه قبض آب کمتر از پنج تا شش هزار تومان است.

ایرنا: مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: عرضه سی‌ان‌جی به نرخ 500 تومان برای هر کیلوگرم، تنها برای فصل تابستان و با هدف تسهیل مسافرت‌های تابستانی بوده و تمدید نخواهد شد.

مهر: معاون وزیر نفت با بیان اینکه دوره تصاحب سهم ایران در بازار نفت تمام شده است، از دو برابر شدن صادرات نفت ایران در دوران پساتحریم خبر داد و گفت: ایران سهم ۱۴درصدی خود در اوپک را پس می‌گیرد.

تسنیم: روزنامه انگلیسی گاردین طی گزارشی نوشت: معاون سرمایه‌گذاری شرکت ملی نفت ایران گفت: برای اولین بار در حدود نیم‌قرن گذشته، درآمدهای دولت ایران از محل اخذ مالیات بیشتر از درآمدهای نفتی این کشور شده است.

صدا‌و‌سیما: فرماندار دماوند گفت: شرکت آب معدنی دماوند به دلیل تخلفات پیاپی با حکم قضایی پلمب و تولیدش متوقف شده و تحت پیگرد قانونی است.

مهر: «موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی» و «پژوهشکده پولی و بانکی» نرخ تورم پایان سال جاری را 5 /13 درصد پیش‌بینی کردند.

ایرنا: وزیر امور اقتصادی و دارایی دو مشکل عمده اقتصاد کشور را تنگنای اعتباری و حجم بالای بدهی دولت به مردم و نظام بانکی دانست و گفت: دستیابی به رشد اقتصادی بدون مواجهه اصولی با این دو مشکل امکان‌پذیر نیست، به طوری که محور توجهات در دوره پس از تحریم نیز روی این دو موضوع متمرکز است.

فارس: مجمع جهانی اقتصاد خرم‌آباد ایران را هشتمین و دهلی‌نو را آلوده‌ترین شهر جهان اعلام کرد. ۱۳ شهر از ۲۰ شهر آلوده جهان در هند قرار دارد، اما تهران در این فهرست بیست‌تایی جایی ندارد.

تسنیم: حجم تجارت خارجی ایران در نیمه اول سال جاری به ۴۱ میلیارد و ۳۴۶ میلیون دلار رسید: 20 میلیارد و 852 میلیون دلار واردات و 20 میلیارد و 494 میلیون دلار صادرات.

صدا‌و‌سیما: سخنگوی دولت گفت: با توافق با وزارت نفت، سقفی که برای درآمد نفتی از واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای در بودجه سال ۹۵ پیش‌بینی‌ شده، ۲۲ میلیارد دلار است.

مهر: علی سعیدی، معاون سازمان بورس از مراجعه سرمایه‌گذارانی از کشورهای پیشرفته اروپایی و آمریکایی با مبالغ مدیریتی بالا برای حضور آگاهانه در بازار سرمایه ایران خبر داد.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید