شناسه خبر : 30992 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

قربانیان در بهارستان

طرح تشدید مجازات اسیدپاشی در مجلس شورای اسلامی تصویب شد

روزهای آخر اردیبهشت صحن بهارستان شاهد حضور تعدادی از قربانیان جنایت‌های اسیدپاشی در طول سال‌های اخیر بود. حضوری که اگرچه با حاشیه‌هایی همراه بود اما در عین حال در نهایت طرح تشدید مجازات اسیدپاشی نیز در آن روز تصویب شد.

روزهای آخر اردیبهشت صحن بهارستان شاهد حضور تعدادی از قربانیان جنایت‌های اسیدپاشی در طول سال‌های اخیر بود. حضوری که اگرچه با حاشیه‌هایی همراه بود اما در عین حال در نهایت طرح تشدید مجازات اسیدپاشی نیز در آن روز تصویب شد. رسانه‌ها در این باره گزارش دادند که در حاشیه حضور قربانیان اسیدپاشی در مجلس سیده‌فاطمه حسینی به ارائه توضیحاتی درباره طرح تشدید مجازات اسیدپاشی پرداخت. مرضیه ابراهیمی از قربانیان اسیدپاشی اصفهان که گفت‌وگویش با نماینده اصفهان هم خبرساز شد، با تاکید بر ضرورت تعیین مجازات حبس ابد برای مرتکبین اسیدپاشی گفت که به دنبال اعدام و قصاص نیست چراکه نمی‌خواهد چرخه خشونت ادامه داشته باشد. فاطمه حسینی گفت: پیشنهادی برای محدود کردن خرید و فروش اسید به تصویب رسیده بود تا اسید در دسترس همگان قرار نگیرد ولی متاسفانه این پیشنهاد در کمیسیون رای نیاورد. وی افزود: در برخی موارد اسیدپاشی‌های صورت‌گرفته، مجرم با قید وثیقه آزاد شده و ادامه روند رسیدگی با حداکثر تخفیف به مجرم صورت می‌گیرد ولی ما در این طرح، پیشنهاد کردیم که هرگونه تخفیف برای مجرمان قابل اعمال نباشد و پرونده‌ها بدون نوبت در دستگاه قضایی رسیدگی شود. دلیل این مساله این است که گاهی رسیدگی به برخی پرونده‌ها چهار یا پنج سال به طول می‌انجامد. همچنین اگر مجرم شناسایی نشود خلئی در مورد دیه ایجاد خواهد شد. مرضیه ابراهیمی از قربانیان اسیدپاشی‌های سریالی اصفهان که به دلایلی مشکوک هنوز بر کسی معلوم نیست چرا عاملان آن جنایت دستگیر نشده‌اند، در ادامه خطاب به فاطمه حسینی گفت: «تاکنون هیچ جوابی به ما نداده‌اند و به‌رغم گذشت پنج سال از این حادثه دیه‌ای به ما پرداخت نشده است.»

در ادامه زهرا سعیدی، نماینده نزدیک به اصولگرایان مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع قربانیان اسیدپاشی طی جملاتی خطاب به مرضیه ابراهیمی که نیمی از صورتش در جریان اسیدپاشی‌های اصفهان دچار جراحات شدید شده گفت: «شما از دست مجرم قِسِر در رفته‌ای و فقط یک طرف صورتت آسیب دیده است! تکلیف عامل اسیدپاشی چه شد.» مرضیه ابراهیمی در ادامه از سعیدی درباره حوزه انتخابیه‌اش سوال کرد و وقتی فهمید او نماینده مبارکه اصفهان است با تعجب خطاب به او گفت: «واقعاً متاسفم که شما نماینده اصفهان هستید و نمی‌دانید عاملان حادثه اسیدپاشی اصفهان هنوز مشخص نشده‌اند و به من می‌گویید قِسِر در رفته‌ای!»

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها