شناسه خبر : 23231 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

جنگ میان کیندل، تبلت نوک و نکسوس 7

کدام یک را انتخاب می‌کنید؟

هنگامی ‌که سال گذشته آمازون، کیندل فایر را به قیمت 199 دلار عرضه کرد، بسیاری توجه‌شان به این محصول جلب شد. اغلب مردم انتظار داشتند این کالا با قیمت 249 دلار عرضه شود اما آمازون با قیمت 199 دلاری همه را شگفت زده کرد.

 هنگامی ‌که سال گذشته آمازون، کیندل فایر را به قیمت 199 دلار عرضه کرد، بسیاری توجه‌شان به این محصول جلب شد. اغلب مردم انتظار داشتند این کالا با قیمت 249 دلار عرضه شود اما آمازون با قیمت 199 دلاری همه را شگفت زده کرد. اکنون گوگل نیز همین روش را درباره نکسوس 7 (ساخت شرکت ایسوس) به کار برده است که بهترین ویژگی‌هایی ممکن را در یک تبلت 7 اینچی با قیمتی نزدیک به قیمت کالای رقبایش ( کیندل فایر و 8GB Nook Tablet ) عرضه می‌کند می‌توان سامسونگ Samsung Tab 2 7.0  را به این گروه اضافه کرد اما قیمت آن از 250 دلار شروع می‌شود.   به گزارش سی‌نت البته ویژگی‌های تبلت همه چیز محسوب نمی‌شود بنابراین قبل از اینکه نکسوس 7 را برنده و تبلت 7 اینچی جدید را قهرمان اعلام کنیم نگاهی به نکات مثبت و منفی هر کدام می‌اندازیم.

کیندل فایر

کیندل فایر 2 به طور حتم در نیمه دوم 2012 در بازار به فروش می‌رسد. حتی به گفته برخی منابع این کالا زودتر از 31 جولای وارد بازار خواهد شد و قیمت مدل کنونی آن به 149 دلار سقوط خواهد کرد. البته پیش‌بینی می‌شود خصوصیات کیندل و نکسوس 7 یکسان باشد.  نقاط قوت: این دستگاه برای اعضای گروه آمازون پرایم  بسیار مناسب است. فرد به عنوان عضوی از این گروه می‌تواند عضو کتابخانه آمازون شود. این دستگاه اپلیکیشن‌هایی برای اندروید نیز دارد. نقاط ضعف: طراحی فایر خیلی معمولی است (به عنوان پلی‌بوک بلک‌بری  طراحی شده بود). ویژگی‌هایی مانند بلوتوث، دوربین، میکروفن، جی‌پی‌اس، یا دکمه کنترل صدا در این دستگاه وجود ندارد و وضوح صفحه نمایش 1 /024x600 پیکسلی آن با وضوح  1 /280x800 پیکسلی نکسوس7 برابری نمی‌کند.

تبلت نوک

نقاط قوت: این دستگاه به صورت مدل اولیه 16 گیگابایتی به قیمت 249 دلار عرضه می‌شود و پروسسور (پردازشگر) آن کمی سریع‌تر فعالیت می‌کند. طراحی آن تفاوت‌هایی جزیی با کیندل فایر دارد و مکان‌های قراردادن فلش در آن بیشتر است. در کل  از نظر سخت افزاری تبلت نوک از کیندل برتر است. علاوه برتمام این موارد به کاربردن آن بسیار ساده است. نقاط ضعف: تبلت نوک ویژگی‌هایی مانند بلوتوث، دوربین یا جی‌پی‌اس ندارد (اما میکروفن دارد) و وضوح نمایش صفحه آن 1 /024x600 پیکسل است که با وضوح 1 /280x800 نکسوس7 برابری نمی‌کند. این دستگاه مجهز به اندروید نیست.

نکسوس7 

نقاط قوت: این تبلت از کیندل فایر و تبلت نوک تنها کمی سنگین‌تر و ضخیم‌تر است و علاوه برآن دارای پروسسور دستگاه ترگا 33 /1 گیگاهرتز، حافظه یک گیگابایتی (دو برابر کیندل فایر 200 دلاری و تبلت نوک) است. وضوح صفحه نمایش آن 1 /280x800 است، در آن یک میکروفن همراه دوربین نصب شده است.  اما این تمام ویژگی‌های نکسوس7 نیست. در آن  فناوری‌های جی‌پی‌اس و ان‌اف‌سی (ارتباط در محدوده نزدیک) نیز به کار رفته است و علاوه بر آن مجهز به اندروید نیز هست.  نقاط ضعف: باتری دستگاه کمی کوچک‌تر از باتری‌های کیندل و نوک است (و حجم کمتری نیز دارد). امکان ارتقای حافظه برای دستگاه نکسوس 7 وجود ندارد و فقط در آن یک حافظه 8 گیگابایتی نصب شده است.

 

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها