شناسه خبر : 18217 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

اقدام مبارک دستگاه قضایی
نوشت: «با انتشار عکس حضور محمدرضا رحیمی معاون ‌اول زندانی محمود احمدی‌نژاد در مراسم ختم همسرش، برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی نسبت به حضور آزادانه او واکنش نشان داده و با مقایسه او با بسیاری از زندانیان این رویداد را رانت دانسته‌اند. برخلاف نظر بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی به نظر می‌رسد که چه رفتار صورت‌گرفته با محمدرضا رحیمی قاعده باشد و چه استثنا، باید از رفتار انسانی دستگاه قضا با او استقبال کرد. اصولاً دستیابی هر شهروند به حقوق قانونی و اخلاقی خود مبارک است و باید مورد استقبال همه دلسوزان کشور قرار بگیرد، شهروندان به‌جای ابراز خشم از دریافت حقوق بدیهی یک مجرم، باید تلاش کنند در صورتی که این ماجرا استثناست، آن را به قاعده تبدیل کنند، نه اینکه همان استثنا را هم از بین برده و از قاعده کلی گذشته حمایت کنند.»

دعای رهبری از سرم هم زیاد است
index:4|width:30|height:20|align:right در گفت‌وگویی با محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه نوشت: «مقام معظم رهبری همان‌گونه که علناً هم بنده و همکاران را به عنوان فرزندان انقلاب خوانده‌اند در جلسات خصوصی هم محبت پدرانه نسبت به ما دارند. اما بنده رسم ندارم در برابر انتقادهایی که به ما می‌شود از رهبری و نظام هزینه کنم. من معتقدم همه خود را باید هزینه کشور، نظام و رهبری کنند. اما اگر بخواهم به یکی از الطاف بزرگ ایشان اشاره کنم این است که بارها به من فرموده‌اند که «من تو را روزانه با اسم دعا می‌کنم» این محبت از سر من هم زیاد است. مردم بودجه‌ای ندارند که این بنرها را علیه ما در تشییع شهدا منتشر کنند. متاسفم که برخی پوسترها از بودجه بیت‌المال تولید می‌شود.»

گم‌شدن نامه‌های رهبری در دولت نهم و دهم
نوشت: محمد محمدی‌ری‌شهری در خاطرات خود به ادغام سازمان میراث فرهنگی با سازمان حج و زیارت در زمان ریاست اسفندیار رحیم‌مشایی بر میراث فرهنگی اشاره کرده و می‌نویسد: «...من به حمید بقایی، قائم‌مقام آقای مشایی در سازمان میراث پیغام دادم با توجه به نظر مخالف رهبری با ادغام، ما نمی‌توانیم اقدامی دراین‌باره انجام دهیم. بقایی نیز گفته بود نظر مقام‌معظم‌رهبری به ما ابلاغ نشده است. اتفاقاً آن شب آقای حجازی را دیدم و ایشان گفت هفته قبل نظر رهبری در نامه‌ای به رئیس‌جمهوری ابلاغ شده است و فردا هم مجدداً نسخه‌ای از این نامه را ارسال خواهیم کرد. برایم این سوال پیش آمد که چگونه با وجود ابلاغ نظر رهبری، احمدی‌نژاد دست به چنین اقدامی زده است؟! گرچه پیش از آن هم سابقه داشت که وقتی او با نظری مخالف بود، بعضی از نامه‌ها گم می‌شد!»

برای فحاشی اجازه گرفتم
نوشت: سید یحیی جعفری امام‌جمعه و نماینده ولی‌فقیه در کرمان به دیدار خود با حسین جلالی، رئیس دفتر محمدتقی مصباح‌یزدی اشاره کرد و گفت: «چندی قبل جلالی، رئیس دفتر مصباح‌یزدی، در کرمان پیش من آمد و به آقایان روحانی، لاریجانی، باهنر و هاشمی‌رفسنجانی با الفاظی مانند بی‌شعور و [...] توهین کرد. به وی گفتم بر چه اساسی این مردان مسلمان را لعنت می‌کنی که وی گفت من اجازه گرفتم. اینها از عناصر افراطی افراطی افراطی هستند.» او همچنین به ماجرای ملاقات با مهدی کوچک‌زاده هم اشاره کرد و گفت: «وی با چند نماینده دیگر آمده بودند اینجا، وقتی اسم هاشمی را بردم، کوچک‌زاده برآشفت و گفت هاشمی چنین است و چنان. من در پاسخ گفتم من نمی‌گویم هاشمی معصوم است، اما آن‌وقت که تو در شکم مادرت بودی، او داشت شکنجه می‌شد.»

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها