شناسه خبر : 35134 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (بین‌الملل)

فارس: دونالد ترامپ در کنفرانس خبری سه‌شنبه گذشته خود درباره همه‌گیری ویروس کرونا گفت: احتمالاً شرایط همه‌گیری کرونا پیش از آنکه بهتر شود بدتر شود. رئیس‌جمهور آمریکا همچنین گفت: «زمانی که شما قادر به فاصله‌گذاری اجتماعی نیستید ماسک بپوشید. چه آن را دوست داشته باشید چه نه، اما استفاده از آن تاثیرگذار است.»

ایسنا: نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه سی‌ان‌ان گفت: فکر می‌کنم با اظهارات جدید دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در حقیقت او به اشتباهاتی که تاکنون مرتکب شده اذعان کرد، استفاده از ماسک را پذیرفت و اذعان کرد که این یک حیله و فریب نیست. این پاندمی است که به خاطر انفعال و عدم اقدام ترامپ پیش از بهتر شدن، بدتر شد. در حقیقت بدون شک این «ویروس ترامپ» است.

فارس: «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی شامگاه سه‌شنبه از بیمارستان تخصصی «ملک فیصل» در نشست هیات وزیران شرکت کرد. وی از روز دوشنبه برای اجرای شماری از معاینات به دلیل التهاب در کیسه صفرا، به بیمارستان منتقل شده بود.

تسنیم: جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید ضمن تاکید بر اجرای هرچه سریع‌تر طرح الحاق کرانه باختری رود اردن، از اسرائیل خواست تا پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر در راستای منافع امنیت ملی خود وارد عمل شود.

ایرنا: کاوشگر «امید» (امل) به عنوان نخستین فضاپیمای امارات متحده عربی بامداد دوشنبه برای سفر به مریخ از مرکز فضایی تانگاشیما واقع در جزیره کوچکی در جنوب ژاپن با موفقیت به فضا پرتاب شد.

صداوسیما: با تلاش نیروهای پلیس، گروگانگیری که روز سه‌شنبه یک اتوبوس مسافری را با 20 مسافر در شهر لوتسک اوکراین به گروگان گرفته بود، گروگان‌ها را آزاد کرد و خود نیز بازداشت شد.

فارس: سخنگوی کاخ کرملین با رد اتهام دخالت در انتخابات انگلیس گفته مسکو هرگز در انتخابات دیگر کشورها دخالت نکرده و دخالت‌های کشورهای دیگر در امور داخلی خود را نیز تحمل نمی‌کند.

تسنیم: هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان تاکید کرد که اتحادیه اروپا برای حل‌وفصل مسائل مختلف در عرصه‌های بین‌المللی به همکاری با روسیه نیاز دارد.

مهر: حزب متبوع «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه و متحدانش در انتخابات روز یکشنبه (۲۹ تیرماه) ۱۷۷ کرسی از مجموع ۲۵۰ کرسی پارلمان این کشور را به خود اختصاص دادند.

ایرنا: ۶۶ درصد پاسخ‌دهندگان به یک نظرسنجی شبکه تلویزیون دولتی ژاپن (ان‌اچ‌کی) گفته‌اند بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو باید یا عقب‌تر بیفتند یا لغو شوند.

دراین پرونده بخوانید ...