شناسه خبر : 33823 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (بین‌الملل)

ایسنا: پلیس کانادا در پی اقدام گروهی از معترضان در این کشور در اشغال و مسدود کردن خطوط اصلی راه‌آهن علیه این معترضان اقدام و تعدادی از آنها را دستگیر کرد. این معترضان که عمدتاً شامل بومیان کانادایی هستند به یکسری پروژه‌های لوله‌کشی و تاسیسات نفتی در حال احداث از سوی دولت معترض‌اند.

تسنیم: رئیس‌جمهور ترکیه به شکل رسمی علاوه بر تایید صحت خبر کشته شدن نظامیان این کشور در لیبی، به همراهی معارضین سوری با ارتش تحت امر خود در لیبی، اذعان کرد.

ایلنا: تیم دفاعی بنیانگذار وب‌سایت افشاگر ویکی‌لیکس اظهار کرد که وی پیش از انتشار اسناد محرمانه آمریکا تلاش کرده بود با کاخ سفید تماس گرفته و در این خصوص به آنها هشدار دهد.

ایرنا: نفتالی بنت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیروهای مقاومت در غزه را به انجام یک عملیات نظامی گسترده در آینده‌ای نزدیک تهدید کرده است. روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست به نقل از بنت نوشت: احتمال ۹۵ درصد وجود دارد که اسرائیل یک عملیات نظامی گسترده در آینده‌ای نزدیک برای از بین بردن تهدیدهای تروریستی حماس در غزه انجام دهد.

ایسنا: شورای امنیت روز سه‌شنبه قطعنامه‌ای را درباره منازعات یمن تصویب کرد که به موجب آن تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور تا ۲۶ فوریه ۲۰۲۱ تمدید می‌شود.

ایرنا: دولت هنگ‌کنگ قصد دارد به همه افراد بزرگسال در این منطقه به دلیل شیوع کرونا و برای بهبود شرایط اقتصادی مبلغ هزار و ۲۰۰ دلار اختصاص دهد.

فارس: منابع بیمارستانی هندی می‌گویند در برخورد خشن و مشت آهنین نیروهای امنیتی هند به معترضان به سفر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به این کشور، حداقل ۲۰ نفر جان خود را از دست دادند و 190 نفر مجروح شدند.

ایلنا: هیلاری کلینتون وزیر خارجه پیشین و نامزد دموکرات دور پیشین انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در جشنواره فیلم برلین با اظهار احترام بسیار به «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان، وی را رهبری منحصربه‌فرد توصیف کرد.

ایسنا: اتحادیه عرب استقرار دوباره نیروهای حفاظت بین‌المللی در شهر الخلیل در کرانه باختری و به شکل کلی در تمامی اراضی فلسطینی و نیز ایجاد سازوکاری برای اجرای بندهای توافقنامه ژنو چهار را خواستار شد.

ایلنا: «زلمای خلیل‌زاد» مذاکره‌کننده آمریکا در امور افغانستان در جریان دیدار با «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت افغانستان گفت که «محمد اشرف غنی» رئیس‌جمهوری این کشور با تعویق ۱۵روزه مراسم تحلیف خود موافقت کرده است.

فارس: سه تن از اعضای حزب «اتحاد دموکراتیک مسیحی» آلمان، رقابت برای جانشینی «آنگلا مرکل» صدراعظم این کشور را آغاز کردند.

دراین پرونده بخوانید ...