شناسه خبر : 24343 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌‌ها (سیاسی)

نه اصلاح‌طلب نه اصولگرا

تجارت فردا- لوگو خبرآنلایندر گفت‌وگو با علی مطهری نوشت: اصولگرایان اگر دولتی در راستای گرایش آنها باشد، انتقاد نمی‌کنند و کارهایش را توجیه می‌کنند؛ ولی اگر در نقطه مقابل‌شان باشد، با بدترین روش‌ها حمله می‌کنند و از هر وسیله‌ای برای رسیدن به هدف‌شان استفاده می‌کنند. ضمن اینکه از دستگاه‌های نهادهای زیرمجموعه رهبری به هیچ‌وجه انتقاد نمی‌کنند و فکر می‌کنند این خلاف اصل ولایت فقیه است. خود رهبری می‌گوید هرکسی نظر مخالف دارد، اعلام کند؛ ولی اینها این کار را نمی‌کنند. اصلاح‌طلب‌ها هم توجه‌شان بیشتر به بحث‌هایی نظیر حقوق شهروندی، آزادی بیان، حقوق بشر و دموکراسی است. اما روش درست این است که معتدل‌های اینها با هم متحد شوند و محور، اعتدال باشد نه اصولگرایی اصلاح‌طلبی.

♦♦♦

دیدار سه‌ساعته دوستی و کروبی

تجارت فردا- لوگو خبرگزاری دانشجویان ایراننوشت: اسماعیل دوستی که به عنوان نخستین فعال سیاسی پس از شش سال با مهدی کروبی در حصر ملاقات کرده است، درباره شرایط جسمی و رویکرد او نسبت به مسائل مختلف می‌گوید که آقای کروبی شاداب و سر حال و در سلامت کامل است و نسبت به آینده نظام و انقلاب امیدواری بسیاری دارد. دوستی گفته در این دیدار حامل هیچ پیامی از طرف فرد خاصی یا برای فرد خاصی نبوده‌ام. اما از فعالان سیاسی می‌خواهم درباره موضوع حصر خیلی هیجانی عمل نکنند؛ چراکه براساس گشایش‌هایی که صورت گرفته، این موضوع قابل حل بوده و نظام نیز آرام‌آرام در حال اتخاذ  تدابیری در این زمینه است.

♦♦♦

محدودیت جدیدی نداریم

تجارت فردا- لوگو تسنیم در گفت‌وگو با سردار حسین نجات، جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه نوشت: محدودیت‌هایی که درباره خاتمی گفته می‌شود، همان‌هاست که سال ۸۹ تصویب شده و چیز جدیدی نیست. کمیته احیای فتنه تصمیم گرفته تا مجدداً ایشان را محور بازی‌های سیاسی جدید قرار دهد که به وی تذکر داده شد. جریان حصر مربوط به بهمن سال ۸۹ یعنی ۲۰ ماه پس از فتنه و انتخابات ریاست‌جمهوری است. در این زمان قرار بود فتنه جدیدی شکل بگیرد؛ اما مردم اجازه ندادند. اما جماران اعلام کرد اخیراً برگه‌ای به منزل رئیس دولت اصلاحات ارسال شده که از تاریخ اول مهرماه، ممنوعیت حضور وی در مراسم‌های عمومی سیاسی، فرهنگی و تبلیغی به مدت سه ماه الزامی است.

♦♦♦

سیمای جدید ضرغامی

تجارت فردا- لوگو شرقنوشت: ضرغامی این روزها سعی می‌کند در سکنات و گفتارش تصویر یک اصولگرای متفاوت را به نمایش بگذارد؛ مثلاً اولین‌بار او بود که خبر عذرخواهی حجت‌الاسلام قرائتی از «آقای دوربینی» را رسانه‌ای کرد یا مثلاً در حوزه سبک زندگی به مواردی توجه دارد که خط قرمز دیگر اصولگرایان است. چندوقت پیش در کانال تلگرامی خود عکس یک سگ خانگی به نام تدی را منتشر کرد و نوشت: خواستم در مورد شایعات مربوط به رئیس قوه قضائیه بنویسم، اما فکر می‌کنم خبر گم‌شدن «تدی» مهم‌تر است! تازگی‌ها آدم‌ها را بیشتر درک می‌کنم. هرکس به هر دلیلی که شاد می‌شود، خوشحال می‌شوم. به شرطی که این شادی، دیگری را غمگین نکرده باشد.

دراین پرونده بخوانید ...