شناسه خبر : 33276 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

مهر: عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی، اعلام کرد: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در این مرحله از جنگ اقتصادی دشمن، از هیچ تلاشی برای خنثی‌سازی فشار حداکثری آنها به مردم ایران و برای حفظ و تداوم ثبات در بازار ارز و پول و نیز سایر بازارها، فروگذار نخواهد کرد و قطعاً همچون ماه‌های گذشته با قدرت، تلاش کسانی را که در آرزوی بی‌ثبات کردن بازارها هستند، ناکام خواهد گذاشت.

خبرآنلاین: جدیدترین آمار منتشرشده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که تولید لوازم‌خانگی در هشت ‌ماه اول امسال با کاهش 2 /7درصدی مواجه شده و از ۴۸۲ هزار و ۸۰۰ دستگاه در هشت ‌ماه سال گذشته به ۴۴۸ هزار و ۲۰۰ دستگاه در مدت مشابه امسال رسیده است.

خبرآنلاین: مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: روز چهارشنبه ۱۸ دی دامنه نوسان بازارهای بورس و فرابورس دو درصد است که این کار با هدف کنترل رفتار هیجانی سرمایه‌گذاران انجام می‌شود.

تسنیم: حاتم شاکرمی، معاون وزیر کار، گفت: حدود دو میلیون نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در معادن مشغول به کار هستند.

مهر: رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به اینکه تراز تجاری ۹ماهه امسال مثبت بوده است، از صادرات ۱۰۳ میلیون تن کالا از ابتدای امسال خبر داد.

ایسنا: به گفته دبیر انجمن صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات ایران، جاسازی قرص‌های مشکوک در کیک خوراکی که اواخر آذرماه خبرساز شد، منجر به کاهش ۱۰ تا ۳۰درصدی فروش این محصول شده است.

خبرآنلاین: پنج کالای لاستیک سنگین، میلگرد و ورق، حبوبات، شکر و خدمات حمل‌ونقل بار به عنوان کالا و خدمات اولویت‌دار نظارتی در هفته منتهی به بیستم دی‌ماه معرفی شدند.

تسنیم: رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: در ۹ماهه امسال بانک‌ها بیش از ۲۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت کرده‌اند.

ایرنا: وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: واگذاری سهام شرکت هپکو در دستور کار قرار دارد و سهام این شرکت برای عرضه از طریق بازار فرابورس آگهی شده است.

مهر: آیین‌نامه اعطای وام ۲۴۰ میلیون تومانی تسهیلات خرید یا ساخت مسکن به شعب بانک عامل ابلاغ شده و مشتریان می‌توانند با خرید اوراق تسهیلات مسکن، از این تسهیلات استفاده کنند.

صداوسیما: افراد متقاضی دریافت یارانه معیشتی تا ۲۴ دی ثبت نام کنند. تا پایان دی مشخص می‌شود که این افراد مشمول دریافت کمک معیشتی هستند یا خیر.

تسنیم: از تیرماه سال ۸۶ تا امروز بیش از ۵۰ میلیون کارت سوخت در کشور صادر شده و برخی از مالکان وسایل نقلیه هستند که هفت یا هشت بار کارت سوخت برای آنها صادر شده است.

دراین پرونده بخوانید ...