شناسه خبر : 29732 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

باخبرگزاری‌ها (اقتصادی)

مهر: تازه‌ترین نتایج طرح آمارگیری نیروی کار نشان می‌دهد که نرخ مشارکت اقتصادی در پاییز امسال با 6 /0 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به 5 /40 درصد و نرخ بیکاری به 7 /11 درصد رسید.

شانا: معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش گفت: با راه‌اندازی فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس در پایان هفته، ظرفیت تولید بنزین به ۱۰۵ میلیون لیتر در روز می‌رسد.

مهر: بر اساس جدیدترین آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید انواع خودرو در آذرماه امسال، 2 /71 درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش یافته است.

باشگاه خبرنگاران: رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌خانگی با اشاره به افزایش قیمت این محصولات اظهار داشت: مردم پول آنچنانی برای خرید لوازم‌خانگی گران در این شرایط ندارند و ادامه روند با این شرایط منجر به تعطیلی بخش تولید و بیکاری کارگران می‌شود.

تسنیم: همایون حائری، معاون وزیر نیرو گفت: باید کاری کنیم که سوبسیدهای داده‌شده به انرژی جمع شده و به کسانی تعلق گیرد که در مصرف انرژی با توجه به قیمت پایین آن در کشور ما صرفه‌جویی می‌کنند.

مهر: رضا شیوا رئیس شورای رقابت گفت: دستورالعمل تنظیم قیمت خودروهای انحصاری در شورای رقابت تهیه و برای رئیس‌جمهور و شورای عالی هماهنگی اقتصادی ارسال شد.

شادا: فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکمی، عباس عرب‌مازار را به ‌عنوان مشاور وزیر در امور اقتصادی منصوب کرد.

ایلنا: رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر داد بیش از یک‌چهارم از مصارف عمومی بودجه، خرج امور رفاه اجتماعی خواهد شد. یعنی 110 هزار میلیارد تومان از 407 هزار میلیارد تومان بودجه عمومی.

ایرنا: رئیس‌کل دادگستری استان تهران گفت: پرونده خاوری، مدیرعامل اسبق و متواری بانک ملی که در پرونده موسوم به فساد سه هزارمیلیاردی به ۳۰ سال حبس قطعی محکوم‌شده در مقام اجرای حکم تا زمان دسترسی به او مفتوح می‌ماند.

دنیای اقتصاد: بررسی آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد در هفت ماه منتهی به مهر امسال، ارزش صادرات در گروه صنعت (متشکل از بخش صنعت، پتروشیمی و گاز مایع) نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، بیش از ۲۰ درصد رشد داشته است.

ایسنا: رئیس‌کل بانک مرکزی در واکنش به افزایش نرخ ارز گفت: همان‌گونه که پیش‌بینی شده بود، در روزهای اخیر به دلیل فرصت زمانی باقی‌مانده از سال جاری میلادی برای تسویه حساب بنگاه‌ها و تجار با طرف حساب‌های خارجی، تقاضای واقعی ارز به‌طور طبیعی تا حد زیادی افزایش پیدا کرد.

دراین پرونده بخوانید ...