شناسه خبر : 32643 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (سیاسی)

ایسنا: غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه، گفت: رسول دانیال‌زاده، یکی از بدهکاران کلان بانکی کشور که در پرونده حسین فریدون به اتهام پرداخت رشوه محکوم شده و پس از دستگیری اکبر طبری به خارج از کشور گریخته بود، با طراحی و هدایت پاسداران گمنام امام زمان (عج) در سپاه به کشور بازگردانده شد. این فرد بیش از چهار هزار میلیارد تومان بدهی بانکی داشته است.

تسنیم: احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، گفت: بابت عدم ‌اصلاح قانون انتخابات بر مبنای سیاست‌های کلی انتخابات از مجلس گلایه دارم. او خاطرنشان کرد: متاسفانه از مدت‌ها قبل تغییر گسترده استانداران و فرمانداران را شاهد هستیم و این احتمالاً برای این است که خط آنها را پیگیری کنند و خیلی از این افراد جناحی هستند.

خبرآنلاین: عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور، (در واکنش به انتقادات جنتی) با تاکید بر اینکه وزیر کشور بر اساس قانون و بنا بر وظیفه‌ای که دارد هر زمان که احساس کند منافع مردم، اجرای قانون و انجام ماموریت‌ها و مسوولیت‌ها در جابه‌جایی استانداران و فرمانداران است حتماً این کار را انجام می‌دهد، اظهار کرد: قبلاً هم گفته‌ام که اگر لازم باشد در شب انتخابات هم این کار را انجام می‌دهم.

ایرنا: احمد علم‌الهدی، امام‌جمعه مشهد، گفت: نباید بگذاریم کسانی که با رهبری زاویه دارند در عرصه‌های نظام به جایی برسند.

خبرآنلاین: محمدحسن صادقی‌مقدم، معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان، گفت: از موضوع احراز صلاحیت و نظارت استصوابی کوتاه نمی‌آییم چراکه وظیفه قانونی ماست.

ایسنا: لعیا جنیدی، معاون حقوقی ریاست‌جمهوری، گفت: اطلاعات پرونده‌هایی که رئیس‌جمهور درباره آنها صحبت کرد به قوه قضائیه داده شده است. دولت به این پرونده‌ها رسیدگی کرده است اما در جایی که اقدام مجرمانه به‌خصوص درباره اموال عمومی انجام شده باشد قوه قضائیه باید اقدام کند.

ایسنا: فاطمه سعیدی، سخنگوی فراکسیون امید، گفت: فراکسیون امید در جلسه‌ای به بررسی گزارش‌های دریافتی از اخلال در سخنرانی رئیس‌جمهور در یزد پرداخت. بررسی‌ها نشان می‌دهد که این اقدامات سازمان‌یافته بوده است.

فارس: احمد علم‌الهدی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی، گفت: چندی پیش در نزدیکی دفتر بنده در یکی از همین هتل‌ها تیم تروریستی خطرناکی را دستگیر کردند. نظام اسلامی دروازه زیارت امام رضا (ع) را برای زائران خارجی باز کرده که حتی بعضی از آنها خرابکار هستند.

ایرنا: اسحاق جهانگیری گفت: در مبارزه با فساد نباید طوری عمل کنیم که صرفاً چند نفر دستگیر و مجازات شوند و عده بسیار دیگری با استفاده از ضعف دستگاه‌های نظارتی و سوءاستفاده از خلأهای قانونی به رفتار متخلفانه خود ادامه دهند.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها