شناسه خبر : 32642 لینک کوتاه

بریده روزنامه‌ها (سیاسی)

پیشنهاد بررسی FATF در شورای عالی امنیت ملی

خبرآنلاین نوشت: ایران در حالی در آخرین مهلت چهارماهه برای تعیین تکلیف لوایح مرتبط با FATF به سر می‌برد که همچنان عده‌ای در مجمع تشخیص مصلحت بررسی این لوایح را به صلاح کشور نمی‌دانند. در همین حال حسین میرمحمدصادقی، معاون قوانین مجلس با بیان اینکه با توجه به پایان مهلت یک‌ساله بررسی لوایح مرتبط با FATF در مجمع، نظر شورای نگهبان مبنی بر رد لوایح مذکور حاکم خواهد بود، گفت: در این شرایط یا باید طرح و لایحه جدیدی در این زمینه در دستور کار قرار گیرد یا شورای عالی امنیت ملی با یک ارجاع خاصی به موضوع رسیدگی و آن را تعیین تکلیف کند.

ابراز تعجب قوه قضائیه از سخنان رئیس‌جمهوری

میزان نوشت: سخنگوی قوه قضائیه گفت: در دوره اخیر مردم شاهد اطلاع‌رسانی اقدامات دستگاه قضایی بودند، نه شعارها و وعده‌هایی که معلوم نیست مبنای آن انتخاباتی است یا اراده دیگری در پشت آن نهفته است. غلامحسین اسماعیلی با اشاره به اظهارات رئیس‌جمهور در جمع مردم یزد، تصریح کرد: برای ما به عنوان دستگاه قضا مایه تعجب بود که یک مقام مسوول به‌جای آنکه وقتی از بروز مفسده‌ای در دولت مطلع شد، برابر ضوابط و مقررات قانونی، موضوع را به مراجع قضایی اعلام کند، در یک سخنرانی عمومی موضوعاتی را مطرح کند. وی با اشاره به تلاش‌های قوه قضائیه برای شناسایی اموال بابک زنجانی افزود: قوه قضائیه اموال فراوانی از محکوم شناسایی کرد و این اموال توقیف شد.

موافقت عربستان با دو شرط از سه شرط ایران

خبرگزاری فارس نوشت: رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به مذاکرات راه‌اندازی عمره مفرده با طرف سعودی گفت: دو شرط نخست ما مورد قبول طرف سعودی قرار گرفت و شرط سوم در حال بررسی است. علی‌رضا رشیدیان در نشست مدیران مناطق بعثه مقام معظم رهبری درباره برنامه‌ریزی برای حج تمتع سال آینده نیز گفت: اقدامات لازم همانند اجاره مسکن برای حج تمتع آینده از ۱۴ ذی‌الحجه سال ۹۸ آغاز شده است. فراخوان کارگزاران حج ۹۹ هم انجام گرفته و در روزهای آینده نیز فراخوان مربوط به کارگزارانی که شرایط ارتقا را دارند، انجام می‌گیرد.

شورای نگهبان باشگاه سیاسی نیست

ایسنا نوشت: عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، گفت: انتخابات الکترونیک مستلزم رفع اشکالات مربوط به امنیت آراست. او درباره انتخابات استانی و الکترونیک گفت: (به خاطر ایرادات قانونی) استانی شدن منتفی است اما با وزارت کشور در حال کار کردن روی بحث الکترونیکی شدن هستیم که تجمیع آرا و احراز الکترونیک خواهد بود و اگر وزارت کشور در بقیه موارد آمادگی داشته باشند، آماده هستیم که برگزار شود. سخنگوی شورای نگهبان درباره جلسه و صحبت شورای نگهبان با اصلاح‌طلبان، تصریح کرد: شورای نگهبان باشگاه سیاسی نیست که سهمی برای احزاب و گروه‌ها در نظر بگیرد، ما مجری قانون هستیم. شورای نگهبان مانعی برای شنیدن نظرات گروه‌های مختلف ندارد و آماده شنیدن نظرات است.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها