شناسه خبر : 32565 لینک کوتاه

بریده روزنامه‌ها (سیاسی)

تلاش دشمنان برای عقیم‌سازی ما با پنبه

ایسنا نوشت: مجتبی ذوالنور، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در همایش ملی پدافند غیرعامل گفت: جنگ سخت و تهدید نظامی، هم آشکار و پرهزینه است و هم محبوبیت ایجاد نمی‌کند، به همین خاطر جنگ نرم در دستور کار دشمن است. دشمن بر روی موضوع «اعتبار عمومی نظام اسلامی» تمرکز کرده است و از بین بردن اعتماد مردم به نظام، هدف اصلی اوست. امروز یکی از بسترهای آسیب به جمعیت، عرصه بیوتروریسم است. گاهی دشمنان پنبه‌هایی را که با آنها پوشک بچه یا مشابه آن تولید می‌شود به گونه‌ای تهیه می‌کنند که موجب عقیم‌سازی می‌شوند. موضوع تراریخته‌ها یک تهدید جدی است. مافیاهای خطرناکی پشت موضوع تراریخته‌ها هستند که سالوس‌وار نظر تصمیم‌گیرندگان کشور را دچار انحراف می‌کنند.

همکاری با شورای فرهنگی انگلیس ممنوع است

ایرنا نوشت: وزارت اطلاعات اعلام کرد: هرگونه همکاری با شورای فرهنگی انگلیس ممنوع بوده و پیگرد قضایی خواهد داشت. در این اطلاعیه آمده است: کشور انگلیس که سابقه طولانی در نفوذ، شبکه‌سازی و جریان‌سازی در کشورهای مختلف دارد قصد اجرای پروژه‌ای با هدف شبکه‌سازی فرهنگی را داشت. پروژه مذکور با محوریت و مسوولیت شورای فرهنگی انگلیس موسوم به بریتیش کانسیل در حال اجرا بود که از ابتدا تحت رصد سربازان گمنام امام زمان (عج) قرار گرفته و با اقدام به موقع از عملیاتی شدن و تحقق اهداف انگلیس در شبکه‌سازی و نفوذ ممانعت به عمل آمد. همان‌گونه که قبلاً سخنگوی محترم قوه قضائیه اعلام کرده بودند هرگونه همکاری با شورای فرهنگی انگلیس ممنوع بوده و پیگرد قضایی خواهد داشت.

روح‌الله زم برای پایگاه‌های برون‌مرزی مرجعیت داشته است

خبرگزاری مهر نوشت: غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه، در نشست خبری خود با خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت پرونده روح‌الله زم، مدیر بازداشتی آمدنیوز، گفت: ارتباط مستمر و وابستگی این فرد به سرویس‌های بیگانه محرز و نحوه ارتباط مشخص شده است. وجوه اخذشده ناشی از این ارتباط احصا شده است. مشخص شده این فرد حالت سرشبکه‌ای داشته و برای خیلی از پایگاه‌های برون‌مرزی مرجعیت داشته است. اشراف بسیار مناسب و اطلاعات خوبی از نحوه کار سرویس‌های بیگانه به دست آمده است. در هفته‌های آتی نسبت به سایر نتایج به دست آمده از پرونده اطلاع‌رسانی انجام می‌شود. وی در پاسخ به این سوال که آیا اتهام این فرد محاربه است گفت: تا نهایی شدن تحقیقات از بیان جزئیات معذوریم.

حقوق بشر در ذات نظام اسلامی است

خبرگزاری مهر به نقل از ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه، نوشت: آمریکا رسماً می‌گوید داعش را ما ساختیم. چگونه است که خودشان می‌گویند رهبر داعش را کشته‌ایم و خودشان هم خبر تعیین جانشین او را می‌دهند و اجازه نمی‌دهند کسی بفهمد قضیه چه بوده است؟ امروز جریان تروریستی رسمی دولتی در دنیا دست آمریکاست. حقوق بشر در ذات نظام اسلامی است و اگر در جایی هم تخلفی باشد بیش از هر کس خود مسوولان و نظام دنبال پیگیری آن هستند، امیدواریم تعامل و همکاری دستگاه‌های مختلف در ستاد حقوق بشر ادامه داشته باشد، به نحوی که بیش از گذشته شاهد همکاری دلسوزان حقوق بشر در کشور باشیم و چهره واقعی ناقضان حقوق بشر را در سطح جهان فاش کنیم.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها