شناسه خبر : 43190 لینک کوتاه

هوای پاک

رئیسی: تعطیلی مراکز آموزشی یا ادارات چاره‌ساز نیست

هوای پاک

ابراهیم رئیسی در جلسه هیات دولت، هوای پاک را از حقوق اساسی جامعه برشمرد و با تاکید بر اجرای کامل قانون هوای پاک به عنوان مطالبه مردم، گفت: در قانون هوای پاک، ۱۶۷ تکلیف برای دستگاه‌های مختلف تعیین شده که انتظار می‌رود همه بخش‌های اجرایی در قبال وظایف خود پاسخگو باشند و به تکالیف خود از جمله بهینه‌سازی مصرف سوخت، گسترش و نوسازی حمل‌ونقل عمومی،‌ جایگزینی خودروهای فرسوده و اصلاح وضعیت معادن آلاینده عمل کنند.

وی افزود: تاثیر اجرای طرح‌هایی همچون تعطیلی مراکز آموزشی یا ادارات در کاهش آسیب‌های ناشی از آلودگی هوا مقطعی و کم‌دامنه است؛ بنابراین همه دستگاه‌ها موظف‌اند با عمل به وظایف مصرح قانونی به نحوی عمل کنند که آثار اجرایی عملکرد آنها در کاهش آلودگی هوا به صورت مستمر برای مردم ملموس باشد.

رئیسی همچنین از همه اعضای هیات وزیران که با برگزاری ۱۸ جلسه فوق‌العاده، لایحه قانون بودجه ۱۴۰۲ کل کشور را با دقت و سعه‌صدر بررسی کردند، قدردانی کرد.

وی لزوم توجه به افزایش بهره‌وری در همه دستگاه‌ها را مورد تاکید قرار داد و آن را مولفه‌ای زیربنایی برای افزایش کارآمدی نظام اداری و رشد کشور در همه زمینه‌ها دانست.