شناسه خبر : 6411 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

خودروهایی که مد شده‌اند

بخت بلند شاسی‌بلندها

اگر تا دیروز، ایرانی‌ها بودند و جیپ و پاترول، حالا شاسی‌بلندها از درودیوار شهر بالا می‌روند و چشم که بچرخانی، از هر برند و کشوری، یک غول بیابانی را می‌بینی. شاسی‌بلندها اگرچه تا همین چند سال پیش محدود به چند خودرو خاص بودند، با این حال رفته‌رفته حجم تقاضا برای آنها افزایش یافت و حالا دیگر بخش قابل توجهی از واردات و حتی تولید شرکت‌های خودروساز داخلی(به خصوص در بخش خصوصی) به این مدل محصولات اختصاص یافته است.

حمیدرضا بهداد
اگر تا دیروز، ایرانی‌ها بودند و جیپ و پاترول، حالا شاسی‌بلندها از درودیوار شهر بالا می‌روند و چشم که بچرخانی، از هر برند و کشوری، یک غول بیابانی را می‌بینی. شاسی‌بلندها اگرچه تا همین چند سال پیش محدود به چند خودرو خاص بودند، با این حال رفته‌رفته حجم تقاضا برای آنها افزایش یافت و حالا دیگر بخش قابل توجهی از واردات و حتی تولید شرکت‌های خودروساز داخلی (به خصوص در بخش خصوصی) به این مدل محصولات اختصاص یافته است.
اگر نگاهی به آمار تولید خودروسازان بیندازیم، متوجه می‌شویم بیشتر شرکت‌های نیمه‌دولتی و خصوصی، محصول یا محصولاتی شاسی‌بلند را در سبد تولید خود جا داده و با استقبال مشتریان نیز مواجه‌اند.
بر این اساس، ایران خودرویی‌ها در حال حاضر دو محصول شاسی‌بلند به نام‌های سوزوکی گرندویتارا و هایما را مونتاژ می‌کنند که اولی ژاپنی است و دومی میهمانی چینی به حساب می‌آید. هرچند هایما نسبتاً تازه‌وارد بوده و هنوز خیلی در بازار جا نیفتاده است، اما ویتارا محصولی شناخته‌شده به حساب می‌آید و مشتریان خاص خود را دارد.
آبی‌های جاده مخصوص اما هم‌اکنون مشغول مونتاژ شاسی‌بلندی دیگر نیز به نام پژو 2008 هستند و گفته می‌شود این محصول تا اواخر امسال روانه بازار خواهد شد. با ورود 2008، احتمالاً شاهد شکل‌گیری رقابت میان این محصول و برخی خودروهای چینی خواهیم بود، رقابتی که اگر با ورود خودروهای دیگر همراه شود، می‌تواند در نهایت به نفع مشتریان باشد.
اما به جز ایران‌خودرو، برخی شرکت‌های بخش خصوصی نیز در حال حاضر به تولید محصولات شاسی‌بلند مشغول بوده و اتفاقاً توانسته‌اند بازار خوبی را برای خود دست‌وپا کنند. در این بین، کرمان‌موتور با محصول جک S5 خود توانست بخشی از مشتریان شاسی‌بلندها در ایران را جذب کند. از سوی دیگر مدیران‌خودرو نیز در حال حاضر محصولی به نام تیگو 5 را تولید و عرضه می‌کند که آن نیز مشتریان خاص خود را دارد، هرچند از قیمت بالاتری در مقایسه با جک برخوردار است.
اما در بین دیگر شرکت‌های بخش خصوصی، یک تازه‌وارد به نام کارمانیا هم به چشم می‌آید. این خودروساز که با بی‌وای‌دی چین همکاری مشترک دارد، در حال حاضر مشغول تولید محصولی شاسی‌بلند به نام BYD S6 است، هرچند به دلیل تیراژ پایین، هنوز این محصول چندان در جاده‌ها و خیابان‌های کشور به چشم نمی‌آید.
جدای از خودروسازان داخلی، هم‌اکنون تعداد زیادی خودرو شاسی‌بلند از برندهای مختلف دنیا در ایران حضور دارند که به نظر می‌رسد بیشترین آنها به برندهای کره‌ای شامل هیوندایی، کیا و سانگ یانگ تعلق دارند. همچنین شرکت‌هایی مانند تویوتا، میتسوبیشی‌، ام‌جی، رنو، بی‌ام‌دبلیو، پورشه و... نیز هر کدام مدل‌های مختلفی از شاسی‌بلندها را میهمان بازار ایران کرده‌اند. به گفته فعالان بازار، در حال حاضر ارزان‌ترین شاسی‌بلند حاضر در ایران، هایماست و گران‌ترین آنها نیز پورشه و لکسوس.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها