شناسه خبر : 35491 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

قیمت انواع دستگاه حضور غیاب و تاثیر دستگاه‌های کارتزنی و چشمی در مهار کرونا!

اگر می‌خواهید ساعت ورود و خروج کارمندان را بدون تقلب و خطا به ثبت برسانید و نگران منتقل شدن کرونا نباشید، همین حالا کلیک کنید!

نحوه‌ی حضور غیاب کارمندان یک شرکت، امروزه از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیران می باشد. زیرا حضور غیاب به روش سنتی بسیار زمان‌بر است و احتمال خطا در آن خیلی زیاد است. به همین جهت، استفاده از نسل جدید دستگاه‌های حضور غیاب، بهترین روش برای آسوده‌خاطر شدن مدیران از برآورد ساعات کاری و حقوق کارمندان شرکت خود، در هر ماه است.

در این مقاله قصد داریم تا قیمت انواع دستگاه حضور غیاب را با هم بررسی کنیم و به طور دقیق‌تر با دستگاه حضور غیاب کارتی و انگشتی، آشنا شویم.

با ما در ادامه همراه باشید.

دستگاه حضور غیاب کارت‌زنی چگونه عمل می‌کند؟

دستگاه حضور غیاب کارت‌زنی از قدیمی‌ترین و کاربردی‌ترین انواع دستگاه حضورغیاب است که در بسیاری از شرکت‌ها از آن استفاده می‌شود. روش کار این دستگاه به این شکل است که برای هر کدام از کارمندان کارتی صادر می‌شود  و کارمند هر روز با استفاده از آن کارت، حضور خود در شرکت را به کمک دستگاه کارت‌زنی چک می‌کند.

یکی از مزایای استفاده از این دستگاه این است که بعضی از شرکت‌ها اسم و سمت کارمندان را نیز روی کارت ثبت می‌کنند و از آن به عنوان کارت شناسایی نیز استفاده می‌کنند! بعد از ثبت اطلاعات کارمند بر روی دستگاه حضورغیاب کارتی، فقط کافی است تا کارمند هنگام ورود و خروج به شرکت، کارت خود را روی دستگاه قرار دهد تا زمان خود را ثبت کند.

مدیر شرکت هم از طریق نرم‌افزار حضور غیاب موجود در تلفن همراه خود، این ورود و خروج را ثبت می‌کند. یکی از معضلات حضور غیاب در دوران کرونا، استفاده از دستگاه‌های حضور غیاب انگشتی است که منبع اصلی انتقال کرونا می‌باشد و باعث نگرانی خیلی از شرکت‌ها شده است.

ولی نکته‌ی جذاب استفاده از دستگاه کارتی این است که برای هر شخص کارت جدا صادر می شود و این امر موجب مهار انتقال ویروس کرونا است.

قیمت دستگاه حضور غیاب کارتی

استفاده از دستگاه حضور غیاب کارتی موجب صرفه‌جوری در زمان مدیران و کارمندان می شود و این بسیار امر مهمی است. از آنجایی که همیشه می‌گویند وقت طلاست! و هیچ راهی برای برگرداندن زمان از دست رفته وجود ندارد، یک‌بار پرداخت هزینه‌ی نقدی و ذخیره‌ی زمان مصرفی برای همیشه، بهترین راه حل ممکن است.

پس با این حساب، هر مقدار هزینه‌ای که برای خرید این دستگاه صرف شود، باز هم برنده‌ی اصلی شما هستید! ولی از آنجایی که ما به طور غریزی همیشه به دنبال صرفه‌ی اقتصادی هستیم، طبیعی‌ است که دنبال مناسب‌ترین هزینه باشیم.

برای آشنایی با قیمت دستگاه حضور غیاب و انواع آن، می‌توانید به آدرس سایت  مراجعه فرمایید.

نحوه‌ی کار کردن دستگاه حضور غیاب چشمی

روش کار این دستگاه به این صورت است که از طریق ثبت تصویر افراد در جلوی دستگاه، چهره‌ی فرد را در زوایای متعدد ثبت می کند. و هر روزی که کارمندان جلوی دستگاه قرار می‌گیرند، دستگاه شروع به آنالیز چهره‌ی آن‌ها می‌کند

و بعد از ثبت ساعت ورود و خروج، مراحل کار دستگاه به پایان می‌رسد.به همین راحتی! دیگر هیچ نگرانی از بابت جا گذاشتن کارت ورود و خروج و منتقل شدن ویروس از طریق دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی را ندارید! فقط کافیست خودتان مقابل دستگاه بایستید.

دستگاه ساعت‌زنی تشخیص چهره

دستگاه حضور غیاب چشمی چه مزیتی نسبت به دستگاه های دیگر دارد؟

دستگاه حضور غیاب چشمی از جدیدترین و پیشرفته ترین نمونه‌های دستگاه حضور غیاب می‌باشد که درصد خطا و اشتباه را به حداقل می‌رساند و دیگر امکان اینکه کسی بخواهد تقلب کند و کارت حضورش را به شخص دیگری بدهد، وجود نخواهد داشت.

زیرا دستگاه حضور غیاب چشمی، از طریق تشخیص چهره و عنبیه‌ی چشم عمل می‌کند و برای تشخیص، حتما باید خود فرد مقابل دستگاه قرار بگیرد.

این دستگاه نیز مانند دستگاه حضور غیاب کارت‌زنی، امکان انتقال کرونا ویروس را به صفر می‌رساند. این دستگاه مناسب‌ترین راه برای حضور غیاب، به ویژه در زمان شیوع کرونا می باشد.

قیمت دستگاه حضور غیاب چشمی

دستگاه‌های تشخیص چهره، نسبت به دستگاه‌های دیگر موجود در این حوزه، قیمت بالاتری  دارد. اما، خوب است به این نکته توجه کنیم که این دستگاه به این دلیل که امکان تقلب و خطا را به صفر می رساند، می‌توان گفت به صرفه ترین دستگاه برای مدیران است!

در سایتی که در ادامه با آن روبرو می‌شوید، به تفصیل در رابطه با قیمت دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره توضیح داده شده است.

آیا دستگاه‌های حضور غیاب چشمی، چهره را با تغییرات جزئی تشخیص می‌دهند؟

یکی از معضلاتی که در برخی از نمونه‌های این نوع دستگاه وجود داشت، عدم تشخیص چهره در شرایط متفاوت بود! برای مثال ممکن بود اگر عکس اولیه‌ای که از شما در دستگاه ثبت شده است، با عینک باشد و شما روزی بدون زدن عینک مقابل دستگاه بایستید، دستگاه شما را تشخیص ندهد و برای ثبت ساعات آن روز حسابی با مشکل روبرو می شدید!

روش کار دستگاه‌های حضور غیاب چشمی پیشرفته به این صورت است که تصاویر متعددی از چهره‌ی افراد می گیرد و این باعث می‌شد تا مختصات همه‌ی نقاط صورت فرد را ثبت کند. به همین دلیل است که زمانی که یک تغییر جزئی در چهره تان نمایان شود، باز هم امکان شناسایی توسط دستگاه وجود دارد.

به همین دلیل است که می‌گوییم دستگاه حضور غیاب چشمی، پیشرفته‌ترین سیستم حضور غیاب می‌باشد.

دستگاه ساعت‌زنی چشمی

سعی کردیم در این مقاله به طور کلی به ماهیت دستگاه‌های حضور غیاب بپردازیم و با انواع این دستگاه آشنا شویم.

همانطور که خواندیم استفاده از دستگاه‌های  حضور غیاب کارت‌زنی و چشمی، از مناسب‌ترین انواع این دستگاه، به‌ویژه در زمان شیوع ویروس کرونا می‌باشد. ممکن هزینه‌ی این دستگاه‌ها کمی بالاتر از انواع دیگر آن باشد اما مطمئنا دلتان نمی خواهد که پرداخت هزینه‌ی کمتر به قیمت جانتان تمام شود!