شناسه خبر : 9440 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

وضعیت اینترنت در EMEA(اروپا، خاورمیانه، آفریقا)

جایگاه اینترنت ایران

داده‌های ارائه‌شده در این بخش در سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۴ از طریق پلتفورم جهانی هوشمند آکامی جمع‌آوری شده است و شامل تمام کشورهایی است که بیش از ۲۵ هزار آی‌پی منحصربه‌فرد داشته‌اند و به آکامی در طول مدت سه‌ماهه درخواست فرستاده‌اند.

داده‌های ارائه‌شده در این بخش در سه‌ماهه اول سال 2014 از طریق پلتفورم جهانی هوشمند آکامی جمع‌آوری شده است و شامل تمام کشورهایی است که بیش از 25 هزار آی‌پی منحصربه‌فرد داشته‌اند و به آکامی در طول مدت سه‌ماهه درخواست فرستاده‌اند. برای دسته‌بندی بهتر، اتصال‌هایی با سرعتی بالاتر از 10 مگابیت بر ثانیه به آکامی با «پهن‌باند بالا» و اتصال‌هایی با سرعتی بیش از چهار مگابیت با «پهن‌باند» مشخص شده‌اند.متوسط سرعت اتصال در EMEA
با افزایش 8/5‌درصدی فصلی، میانگین سرعت اتصال به اینترنت سوئیس از هلند پیشی گرفت و دوباره در بین کشورهای مورد بررسی در مکان اول، با میانگین سرعت اتصال به اینترنت 7/12 مگابیت بر ثانیه قرار گرفت. هلند با اختلاف کمی در مکان دوم با سرعت 4/12 مگابیت بر ثانیه در سه‌ماهه اول سال قرار دارد. هفت کشور دیگر در منطقه نیز دارای سرعت متوسط اتصال بالای 10 مگابیت بر ثانیه «پهن‌باند بالا» آستانه بودند. بار دیگر تمام کشورهای مورد بررسی در منطقه EMEA (اروپا، خاورمیانه، آفریقا) به استثنای منطقه آفریقای جنوبی، دارای متوسط سرعت اتصال بالاتر از چهار مگابیت بر ثانیه «پهن‌باند» آستانه بودند. رشد فصلی در سراسر منطقه به طور کلی مثبت بوده است، با تغییراتی کمتر از یک درصد در هلند، اتریش و ایتالیا، تا 24 درصد در ترکیه و 28 درصد در رومانی. تنها سه کشور شاهد سرعت متوسط اتصال پایین در سه‌ماهه چهارم بودند، جمهوری چک با 9/1 درصد افت، لهستان با تنها 2/0 درصد افت و فرانسه با افت کمتر از 1/0 درصد.
با نگاهی به تغییرات سالانه، تنها امارات متحده عربی با متوسط سرعت اتصال پایین‌تر نسبت به سه‌ماهه اول سال 2013 با افت 27 درصد روبه‌رو بود. در سراسر کشورهای باقی‌مانده مورد بررسی منطقه EMEA، افزایش درصد تغییرات دورقمی سالانه در تمام کشورها دیده شد، با 17 درصد رشد در مجارستان و رشد 65‌درصدی در ترکیه. در کل، چهار کشور با رشد سالانه بالاتر از 40 درصد روبه‌رو بودند، هفت کشور دیگر رشد سالانه 30‌درصدی یا بیشتر داشتند و 11 کشور دیگر دارای رشد متوسط اتصال بیشتر از 20 درصد در طول سال گذشته بودند.

متوسط حداکثر سرعت اتصال در EMEA
رژیم صهیونیستی و رومانی تنها سرزمین‌هایی در منطقه EMEA بودند که دارای متوسط حداکثر سرعت اتصال بالاتر از 50 مگابیت بر ثانیه در سه‌ماهه اول بودند. در سراسر منطقه، شش کشور دیگر دارای متوسط حداکثر سرعت اتصال بالاتر از 40 مگابیت بر ثانیه، 13 کشور دیگر بالاتر از 30 مگابیت بر ثانیه و سه کشور بالاتر از 20 مگابیت بر ثانیه بودند. تمامی این ارقام مطابق با سه‌ماهه قبل بودند. تنها آفریقای جنوبی با پایین‌ترین متوسط سرعت اتصال در منطقه باقی ماند، اما رشد 11‌درصدی فصلی، سرعت آن را به 10 مگابیت بر ثانیه رساند. همراه با آفریقای جنوبی، 14 کشور مورد بررسی دیگر شاهد افزایش فصلی متوسط حداکثر سرعت اتصال با رشدی 2/1‌درصدی در هر دو کشور جمهوری چک و اسلواکی، و رشد 15‌درصدی در روسیه بودند. از 10 کشور منطقه که شاهد متوسط حداکثر سرعت اتصال کمتر نسبت به سه‌ماهه قبلی بودند، افت‌ها از 7/0 درصد در سوئد و مجارستان، تا 22 درصد در امارات متحده عربی گزارش شد. این رشد و افت برخلاف سه‌ماهه چهارم سال گذشته 2013 بود که تمام کشورها رشد سه ماه به سه ماه را تجربه کردند.
رشد سالانه در کشورهای منطقه EMEA تقریباً همگی مثبت و قوی بودند. امارات متحده عربی و ایتالیا تنها کشورهایی بودند که دارای افت متوسط حداکثر سرعت اتصال سالانه بودند، که ایتالیا افت 7/0‌درصدی و امارات افت 66‌درصدی داشت. در میان دیگر کشورهای منطقه EMEA، تنها پنج کشور نرخ رشد زیر 10 درصد داشتند. باقی‌مانده کشورها دارای رشد دورقمی بودند، که رژیم اسرائیل رشد سالانه 53‌درصدی و بیشترین رشد سه‌ماهه اول را داشت. این روند کلی به سمت رشد قوی سالانه متوسط حداکثر سرعت اتصال، نشان‌دهنده بهبودی است که در کیفیت اتصال اینترنت پهن‌باند در سراسر منطقه EMEA در حال انجام است.

اتصال پهن باند بالا در EMEA
سوئیس و هلند جای خود را در صدر جدول رده‌بندی جهانی در سه‌ماهه اول سال 2014 در به‌کارگیری پهن‌باند بالا عوض کردند. اما تنها این دو کشور در بین کشورهای بررسی‌شده منطقه، دارای نرخ به‌کارگیری پهن‌باند بالا، 40 درصد بودند. به‌کارگیری پهن‌باند بالا در منطقه هنوز بالاست. هشت کشور بیش از 30 درصد از اتصالات به آکامی را با سرعت بالاتر از 10 مگابیت بر ثانیه و پنج کشور دیگر بیش از 20 درصد اتصالات‌شان با همان سرعت را در اختیار دارند. شش کشور هم 10 درصد اتصالات‌شان سرعت بالاتر از 10 مگابیت بر ثانیه است. تنها چهار کشور ایتالیا، ترکیه، امارات متحده عربی و آفریقای جنوبی، دارای به‌کارگیری پهن باند بالا، کمتر از 10 درصد در سه ماه اول بودند و ایتالیا و امارات متحده عربی شاهد کاهش سه‌ماهه اسمی بودند. آنها همراه با پنج کشور دیگر مورد بررسی شاهد افت اسمی در سه‌ماهه اول سال بودند. دیگر کشورهایی که شاهد رشد سالانه مثبت بودند، شامل رشد از 2/1 درصد در ایرلند تا 88 درصد در ترکیه و 101 درصد در رومانی بود.
به علاوه در اختیار داشتن بیشترین تغییرات فصلی، در سه فصل پیاپی، ترکیه دارای بزرگ‌ترین تغییرات سالانه نیز هست. آنها از سه‌ماهه اول سال 2013، 250 درصد رشد داشته‌اند. به علاوه این رشد چشمگیر ترکیه، شش کشور دیگر مورد بررسی نیز در به‌کارگیری پهن‌باند بالا دارای نرخ رشدی بالاتر از 100 درصد طی سال گذشته بودند. تمام کشورها به غیر از دو کشور مورد بررسی باقی‌مانده شاهد رشد سالانه قوی بودند که سوئد دارای کمترین رشد با 34 درصد بوده است. تنها دو کشور دارای افت سالانه بودند. امارات متحده عربی با افت 74 درصد سالانه و آفریقای جنوبی با افت 12 درصد سالانه. نرخ بالای پهن‌باند بالا به‌کارگیری‌شده و افزایش رشد سالانه قوی، نشان‌دهنده بهبودهایی است که در منطقه EMEA در حال وقوع است. اما برخی از کشورها نیازمند کار بیشتر در این زمینه هستند.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها