شناسه خبر : 5040 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

مینی ماینر هم واقعیت مجازی ارائه داد

کوچک اما هوشمند

در نمایشگاه ماه آینده خودرو که در شانگهای چین برگزار خواهد شد شرکت خودروسازی مینی می‌خواهد از یک مدل جدید از محصولاتش به نام Mini Augmented که یک مدل مفهومی است، رونمایی کند.

در نمایشگاه ماه آینده خودرو که در شانگهای چین برگزار خواهد شد شرکت خودروسازی مینی می‌خواهد از یک مدل جدید از محصولاتش به نام Mini Augmented که یک مدل مفهومی است، رونمایی کند. البته این شرکت در کنار رونمایی از این محصول جدید از یک عینک واقعیت افزوده نیز پرده‌برداری خواهد کرد. بر اساس آنچه در رسانه‌ها منتشر شده است جزییات این محصول شامل لیست بلند بالایی است.
یکی از قابلیت‌های این دستگاه augmented parking نام دارد. دوربینی روی آینه‌های ماشین نصب شده و تصویر خود را روی عینک راننده نمایش می‌دهد و به این ترتیب پارک کردن خودرو را برای راننده راحت‌تر می‌کند. اما خیره‌کننده‌ترین امکان این خودرو شاید
X-Ray View باشد که به‌وسیله آن می‌توانید از پشت ستون‌ها و قسمت‌های دیگری که جلو دید شما را گرفته‌اند و نیز حول ماشین را به‌صورت شفاف ببینید و به این ترتیب می‌توانید به راحتی موانع پیرامونی، عابران پیاده و دیگر وسایل نقلیه اطراف خود را که عموماً در ماشین‌های معمولی از دید پنهان می‌مانند، مشاهده کنید. سخت‌افزار این عینک محصول خود Mini نیست و ساختش را DesignworksUSA که متعلق به BMW است بر عهده داشته و علاوه بر این برخی از فناوری‌های آن را نیز کوالکام تامین کرده است. عینک طراحی‌شده برای این خودرو چیزی شبیه به عینک خلبانان در جنگ جهانی اول است که به‌روز شده است. برخی ویژگی‌های این سیستم که Augmented Vision نامیده شده است، شبیه به سیستم HUD بوده و سرعت خودرو و داده‌های ناوبری دیگر را به معنای واقعی کلمه جلو چشم راننده نمایش می‌دهد.
دکتر یورگ پربینگر که در بخش تحقیق و تکنولوژی شرکت BMW کار می‌کند، می‌گوید: این یک ایده و چشم‌انداز برای اتصال یک خودرو کوچک هوشمند و عینک است. او می‌گوید این عینک به دلیل اینکه اطلاعات مناسبی به راننده منتقل می‌کند و باعث می‌شود هیچ زاویه‌ای از دید راننده خارج نشود در جهت افزایش ایمنی راننده و سرنشینان گام بسیار مثبتی محسوب می‌شود. یکی از ویژگی‌های در نظر گرفته شده برای این پروژه این است که قبل از حرکت مبدأ و مقصد به سیستم داده می‌شود و سیستم بهترین مسیر را به راننده ارائه می‌دهد.
یکی دیگر از امکاناتی که برای این سیستم هوشمند تعبیه شده است نمایش دریافت پیام است. این سیستم قابلیت خواندن پیام را داراست و بدون اینکه راننده به تلفن خود دست بزند سیستم می‌تواند پیام را برای او بخواند.
روی آینه‌ها دوربین‌هایی نصب شده است که به‌راحتی در پیدا کردن جای پارک و پارک کردن به راننده کمک می‌کنند. جی رایت، نایب رئیس شرکت کوالکام درباره این پروژه می‌گوید: به توسعه و دستیابی به برقراری ارتباط بین عینک و خودرو افتخار می‌کنیم.دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید