شناسه خبر : 4076 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

ورود آمازون به بازار اسمارت‌فون‌ها؟

آمازون زمانی خود را به عنوان یک کتابفروش مطرح می‌کرد، اما امروزه معادلات تغییر کرده‌اند به گونه‌ای که این شرکت اکنون در کنار گوگل، اپل و فیس‌بوک یکی از غول‌های آی‌تی دنیا که وب را رهبری می‌کنند قرار گرفته است.

روش کسب در‌آمد این شرکت بسیار جالب است، چنان که جف بزوس، مدیرعامل این شرکت، بارها گفته است که نمی‌خواهد از فروش قطعات سخت‌افزاری درآمد کسب کند، بلکه هدف آمازون کسب درآمد هنگامی است که کاربران از محصولات این شرکت استفاده می‌کنند. بازار گوشی‌های تلفن همراه در حال حاضر از یک‌سو جذاب است، چرا که اپل و سامسونگ درآمد زیادی در این بازار عاید خود کرده‌اند و از سویی بسیار هراسناک است چرا که شرکت‌هایی همچون نوکیا و RIM حال و روز خوبی در این بازار ندارند. اما آمازون به دلیل تعداد بسیار زیاد کاربرانی که دارد و نیز به دلیل وفاداری بالای این کاربران، ممکن است همچون بازار تبلت‌ها، سعی در بخت‌آزمایی در بازار اسمارت‌فون‌ها داشته باشد. البته شایعات زیادی نیز پیرامون این حرکت آمازون به گوش می‌رسد، اما هنوز هیچ کدام از این شایعات تایید نشده‌اند. تولید گوشی می‌تواند پیرو استراتژی آمازون باشد که سعی دارد کاری کند که محصولات آمازون در دست مصرف‌کنندگان باشد.
با این اوصاف ورود آمازون به بازار اسمارت‌فون‌ها اصلاً بعید نیست و اگر قرار باشد استراتژی گذشته را دنبال کند، باید منتظر گوشی‌های ارزان‌قیمتی از سوی این شرکت باشیم.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها