شناسه خبر : 2863 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

هدیه کریسمس مزدا

وصف‌ناشدنی

مزدا برای کریسمس به دوستداران گرندتوریسمو یک خودرو از گروه C مزدا ۷۸۷ هدیه داد. چندی پیش کاز یامائوچی از مدیران کمپانی Polyphony Digital(یکی از زیرشاخه‌های واحد سرگرمی‌های سونی) بزرگان این صنعت را به چالشی بزرگ برای طراحی باشکوه‌ترین خودروهای مفهومی مسابقه Gran Turismo ۶ دعوت کرد.

مزدا برای کریسمس به دوستداران گرندتوریسمو یک خودرو از گروه C مزدا 787 هدیه داد. چندی پیش کاز یامائوچی از مدیران کمپانی Polyphony Digital (یکی از زیرشاخه‌های واحد سرگرمی‌های سونی) بزرگان این صنعت را به چالشی بزرگ برای طراحی باشکوه‌ترین خودروهای مفهومی مسابقه Gran Turismo 6 دعوت کرد.
تاکنون شرکت‌های مرسدس بنز، تویوتا و نیسان با اشتیاقی وصف‌نشدنی نمونه‌های واقعی از این خودروهای مفهومی را ساخته‌اند تا توان طراحی خود در دنیای واقعی را به رخ حریفان بکشند. اما رویکرد مزدا در قبال این چالش بیشتر بر جنبه مسابقه‌ای بودن نمونه مفهومی طراحی‌شده تاکید داشته است و هنوز صحبتی از تولید در دنیای واقعی از این خودرو مفهومی به میان نیامده است. به هر حال با توجه به ابزار و امکانات فنی تولید چنین خودرویی در دنیای واقعی همان‌گونه که در شرکت‌های نیسان و تویوتا صورت گرفته برای مزدا نیز نباید کار چندان دشواری باشد.
در بهترین حالت بعضی از این خودروهای مفهومی و ماشین‌های طراحی‌شده برای بازی که از نتیجه زحمات تیم‌های فنی به وجود می‌آید، شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد و در بدترین حالت هر ماشین تفسیری از متخصصان است که روند طراحی ماشین‌های اسپورت به کدام سمت می‌تواند برود. این بازی بسیار مهیج است و به تازگی مزدا نیز با طراحی خودرو مدل LM55 به دیگر سازندگان خودرو که به طراحی خودروهای مفهومی کمک کرده بودند، اضافه شده است. در طراحی این خودرو از خودرو مشهور مسابقه‌ای 787B الهام گرفته شده است. این خودرو در سال 1991 در مسابقات 14 ساعته
Le Mans موفق به کسب مقام اول شده است.
آنها با ترکیب مدل قدیمی و مدل مفهومی جدید، خودرویی سبک‌وزن با بدنه فیبر کربنی و ظاهری شبیه خودروهای آینده با شاسی یکپارچه طراحی کرده‌اند. خودرو LM55 از تکنولوژی رانندگی پیشرفته استفاده می‌کند که به معنای تجلی قدرت، کارآمدی و دوام است. این خودرو با شاسی بسیار سبک یکی از بهترین نسبت‌های قدرت به وزن را ایجاد کرده است.
این خودرو یک خودرو اسپورت تک‌نفره است که بسیار شبیه خودروهای فرمول1 طراحی شده است.
این LM55 هم‌اکنون برای بازی‌های گرندتوریسمو6 بر روی پلی‌استیشن3 قابل دسترسی است. البته کاربر باید آپدیت کریسمس را گرفته باشد و آن را از منوی Vision GT سرچ کند تا علاوه بر این مدل، تمامی خودروهای سوپر اسپورت و سایر خودروهای معرفی‌شده توسط سایر شرکت‌ها در بازی مذکور نیز برایش به نمایش درآید.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید