شناسه خبر : 20436 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بررسی دلایل شکل‌گیری الو

«الو» من اومدم

باز هم یک شبکه اجتماعی جدید آمد و شور و هیجان عضویت در آن تمام فضای مجازی را در‌بر گرفت.

محمدرضا ازلی‌صفت - امیر اشراقی

باز هم یک شبکه اجتماعی جدید آمد و شور و هیجان عضویت در آن تمام فضای مجازی را در‌بر گرفت.
اما این بار معرفی یک مفهوم جدید از شبکه‌های اجتماعی مانند: اینستاگرام یا توئیتر در میان نیست بلکه هدف فیس‌بوک است. در طول چند سال اخیر کمتر شرکتی جرات خیز بر‌داشتن به سمت فیس‌بوک را داشته است. این غول اینترنتی با 3/1 میلیون کاربر، دومین کمپانی بعد از گوگل در زمینه تبلیغات اینترنتی است و تا به حال توانسته است کاربران خود را به هر وسیله‌ای راضی نگه دارد. اما فیس‌بوک با سیاست‌های اشتباه خود در چند سال اخیر موجبات ناراحتی عده‌ زیادی از کاربران خود را فراهم کرده است.
این سیاست‌های اشتباه شامل انجام آزمایش‌های روانی با استفاده از انتخاب محتوای نیوزفید 700 هزار نفر از کاربران فیس‌بوک، فروش غیراخلاقی اطلاعات کاربران برای درآمد بیشتر، اعمال سیاست استفاده از نام واقعی در فیس‌بوک، جدا کردن اپ فیس‌بوک با اپ چت آن و... است. این اتفاقات باعث شد تعداد زیادی از کاربران فیس‌بوک به سمت شبکه اجتماعی تازه‌تاسیس الو بروند.
الو با انتشار بیانیه خود توانست توجه افراد زیادی را در دنیای آنلاین به خود جلب کند. بیانیه الو به شرح زیر است:
« شبکه اجتماعی شما تحت اختیار کمپانی‌های تبلیغ‌کننده است.
هر پستی را که به اشتراک می‌گذارید، با هر کسی که دوست می‌شوید، هر لینکی را که باز می‌کنید، دنبال و ثبت می‌شود و سپس به صورت داده درمی‌آید. کمپانی‌های تبلیغ‌کننده داده‌های شما را می‌خرند تا بتوانند به شما تبلیغات بیشتری را نشان دهند. شما کالایی هستید که خریداری و فروخته می‌شوید.
ما اعتقاد داریم که راه بهتری هم وجود دارد. ما به شجاع بودن اعتقاد داریم. ما به زیبایی، سادگی، راستی اعتقاد داریم. ما اعتقاد داریم کسانی که چیزی می‌سازند و کسانی که از آن استفاده می‌کنند باید در یک رابطه‌ دوستانه با یکدیگر باشند.
ما معتقدیم که شبکه اجتماعی می‌تواند به انسان‌ها قدرت دهد. نه به عنوان وسیله‌ای برای فریب، زورگویی و نیرنگ بلکه مکانی برای ارتباط، ساختن و جشن زندگی.
شما کالا نیستید.»
الو با شتاب بسیار خوبی در حال جذب کاربران به سوی خود است. طبق آخرین آمار به دست آمده در هر ساعت 50 هزار نفر در الو عضویت پیدا می‌کنند.
الو در حال حاضر در مرحله آزمایشی است و تنها در صورت داشتن دعوتنامه می‌توانید در این سایت عضو شوید. بسیاری از امکانات شبکه‌های اجتماعی دیگر در الو در حال حاضر وجود خارجی ندارند، شما حتی پیام خصوصی هم نمی‌توانید به دوستان خود بفرستید.
اما با وجود تمام نقص‌ها الو شانس زیادی برای موفقیت دارد، تمام شبکه‌های اجتماعی موجود در طی زمان تکامل پیدا کردند و به امکانات‌شان اضافه شده است. پیش‌بینی موفقیت الو بسیار سخت است و به پارامترهای زیادی بستگی دارد و تنها زمان است که موفقیت الو را مشخص می‌کند.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها