شناسه خبر : 18658 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بل ۵۲۵؛ هلیکوپتر لوکس تکسترون را بشناسید

پرواز ۱۵ میلیون ‌دلاری

هلیکوپتر لوکس Bell ۵۲۵ Relentless، به اتاقی ۸۸ فوت مربعی و بسیار شیک و تماشایی مجهز بوده و گنجایش ۲۰ مسافر را دارا‌ست.

هلیکوپتر لوکس Bell 525 Relentless ، به اتاقی 88 فوت مربعی و بسیار شیک و تماشایی مجهز بوده و گنجایش 20 مسافر را دارا‌ست. امکانات داخلی و فضایی جالب توجه که راحتی یک گردهمایی باشکوه در آسمان را برای مسافران خوش‌شانس فراهم می‌آورد.
سازنده این هلیکوپتر لوکس، صنایع تکسترون (Textron) است که در سال ۱۹۲۳ در شهر بوستون، ماساچوست راه‌اندازی شد و در حال حاضر دارای چندین شرکت تابعه و زیرمجموعه است. دفتر مرکزی این شرکت در شهر پراویدنس، رود آیلند قرار دارد. شرکت تکسترون در سال ۲۰۱۲ در فهرست فرچون ۵۰۰ در رتبه ۱۹۰ از بزرگ‌ترین شرکت‌های ایالات متحده آمریکا جای گرفت. اگرچه قیمت رسمی این هلیکوپتر لوکس اعلام نشده اما کارخانه سازنده رقم 15 میلیون دلار برای آن را کاملاً منصفانه دانسته است. یعنی 15 میلیون دلار برای یک اتاق پذیرایی مجلل با قابلیت پرواز که به راحتی می‌توان آن را به هر نقطه از جهان منتقل کرد. فضای داخلی این هلیکوپتر بنا بر سفارش خریدار تغییر کرده و می‌توان از آن به عنوان یک اتاق پذیرایی باشکوه یا یک اتاق گردهمایی مجلل استفاده کرد. در اولین تجربه پروازی صورت‌گرفته، بل 525 موفق شد با حداکثر سرعت 286 کیلومتر بر ساعت پرواز کند. با توجه به ظرفیت باک این هلیکوپتر که 2400 لیتر است، بل می‌تواند 575 مایل، معادل 926 کیلومتر را بدون توقف طی کند. از این هلیکوپتر می‌توان در عملیات‌های سخت اکتشافی، بررسی خطوط ساحلی، ماموریت‌های نفتی و بررسی سکوهای نفت و گاز، اطفای حریق و حتی با توجه به ظرفیت بالای مسافر، در عملیات امداد و نجات نیز استفاده کرد. در شکل مسافربری، کابین این هلیکوپتر 137 سانتیمتر ارتفاع دارد.
فرد هیس، مدیرعامل BBM، یکی از اولین خریداران این هلیکوپتر گفته که این محصول اعجاز تکنولوژی مدرن را به خوبی به تصویر کشیده است. این شرکت از هلیکوپتر خریداری‌شده خود برای جابه‌جایی مشتریان مهم استفاده می‌کند، در حالی که دیگر شرکت خریدار بل 525 KAircraft Leasing دو هلیکوپتر 525 خریداری‌شده خود را به شرکت‌های نفت و گاز فعال در خاورمیانه اجاره خواهد داد. وال‌استریت ژورنال گزارش کرده که شرکت معتبر و معروف waypoint Leasing، که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مستقل لیزینگ هلیکوپتر در جهان است، حتی پیش از انجام اولین پرواز این هلیکوپتر، تمایل خود را برای خرید 20 فروند از آن اعلام کرده است. بسته به شکل فضای داخلی، گنجایش این هلیکوپتر بین 16 تا 20 مسافر به اضافه دو خلبان است.
بل 525 مجهز به آخرین تکنولوژی‌های روز جهان بوده و از امکاناتی قابل توجه برخوردار است. به عنوان مثال اولین هلیکوپتر تجاری است که مجهز به Garmin G5000H است؛ صفحه لمسی مناسب برای ارتباطات الکتریکی هوایی که جایگزین دکمه‌ها و سوئیچ‌های مرسوم شده است. به گفته سازندگان، این امکان جدید، کنترل بهتری را برای خلبان فراهم می‌کند، همچنین اطلاعات مورد نیازی همچون نقشه‌ها، ترافیک هوایی، وضعیت آب و هوا و عوارض زمین را در اختیار خلبان قرار می‌دهد.
این محصول جدید به صورت کاملاً ایرودینامیک طراحی شده و دارای نسل بعدی موتور GE (جنرال الکتریک) است. بدنه آن نیز بسیار مقاوم و خوش استیل بوده و برای کاربردهای مختلف آن بسیار مناسب طراحی شده است.

index:3|width:300|height:200|align:center
index:4|width:300|height:200|align:center
index:2|width:300|height:200|align:center

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید