شناسه خبر : 8148 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

ارگان دولت و اپوزیسیون نیستیم
هم میهن در سرمقاله پیش‌شماره خود نوشت: روزنامه هم‌میهن در طلیعه دوره جدید فعالیت خود می‌کوشد، در کنار دیگر روزنامه‌های حرفه‌ای، روزنامه‌ همه اصلاح‌طلبان و اصولگرایان بلکه همه شهروندان ایرانی باشد. هم‌میهن نه ارگان دولت است و نه ارگان اپوزیسیون. هم‌میهن می‌کوشد با حمایت از وحدت ملی از تصمیم‌گیری‌های کلان در سیاست کشور به خصوص بازسازی دیپلماسی هسته‌ای حمایت کند. ایران امروز بیش از هر زمانی به یک دولت-ملت برخاسته از اجماع و به دور از کینه‌های گذشته نیاز دارد. باید از گذشته گذر و به آینده فکر کرد. باید به استمرار یک حاکمیت ملی یکپارچه در کشور کمک کرد. هم‌میهن خود را یک روزنامه حرفه‌ای معتقد به گفتمان «اصلاح-اعتدال» و ملتزم به قانون اساسی می‌داند و حفظ ارزش‌های ملی، دینی را وظیفه حرفه‌ای خود می‌شمارد.

با طلای نیمی از ما، بانک‌های آمریکا را می‌خریم
خبرگزاری مهر نطق میان‌دستور فاطمه آلیا از نمایندگان اصولگرای مجلس را منتشر کرد. در بخشی از این نطق آمده است: «آقای روحانی! لطفاً موجودی جیب خود را به بیگانه نگویید، اگر فقط نیمی از زنان جامعه ذخایر طلای خود را به زیر پای مقام معظم رهبری بریزند با آن می‌توانیم بانک‌های آمریکا را بخریم. یادتان باشد شما مردان خوش‌ذوق در مراسم‌های مختلف به زنان و دختران خود طلا هدیه می‌دهید، ما ایستاده‌ایم... در مراسم 13 آبان امسال به دلیل مواضع توهین‌آمیز بعضی از مسوولان آمریکایی شعار سیاسی مرگ بر آمریکا بیشتر از پیش طنین‌انداز می‌شود. این روز، روز رفراندوم برای ارتباط با آمریکا و پاسخ به آنان که ذوق‌زده شده‌اند و در خیال ایجاد رابطه قند در دل‌شان آب می‌شود، است.»

پدرم زنده بود، تحمل نمی‌شد
ایران نوشت: سید‌علیرضا ‌بهشتی فرزند شهید بهشتی در باب آزاد‌اندیشی شهید بهشتی بیان داشته است که: شهید بهشتی نه‌تنها تفکر مخالف خود را محکوم نمی‌کرد بلکه به استقبال آنها می‌رفت و با فکر و اندیشه ابهامات را پاسخ می‌داد. فرزند شهید بهشتی در گفت‌و‌گویی در پاسخ به این سوال که فردی با منش شهید بهشتی اگر امروز در قید حیات بود در کجای جناح‌بندی‌های سیاسی قرار می‌گرفت، تصریح کرد: امروز افراطیون، اندیشه‌های شهید بهشتی را برنمی‌تابند و تجلی آن را تحمل نمی‌کنند. از نظر شهید بهشتی، تنها مرزی که برای آزادی احزاب و گروه‌ها و نشریات و به‌طور کل آزادی بیان وجود داشت، ایـن بود کـه خدای ناخواسته بـه اصـول اسلامی ضربه نزنند. حال من از شما می‌پرسم به نظرتان امروز افراطیون و تندروها به این موضوع تن می‌دهند؟

جنبش «وال‌استریت» متاثر از احمدی‌نژاد بود
شرق با علی ‌جوانفکر از یاران حلقه احمدی‌نژاد گفت‌وگویی کرده است. در بخشی از این گفت‌وگو آمده است: «همه کارهای دولت آقای احمدی‌نژاد قابل دفاع است و عملکرد هشت‌ساله دولت ایشان نیز افتخار‌آمیز بوده است... سکوت احمدی‌نژاد بلندترین فریاد اعتراض است و خیلی‌ها این را درک می‌کنند. البته در ذات این کار یک رفتار جوانمردانه نیز وجود دارد زیرا به طرف فرصت داده‌اند تا کار کند و مردم نتیجه‌اش را ببینند... زمانی که آقای احمدی‌نژاد به نیویورک سفر می‌کرد و از ظرفیت رسانه‌های آمریکایی به خوبی استفاده می‌جست و از این رهگذر دولت آمریکا را در افکار عمومی این کشور به چالش کشیده بود. بنده معتقدم اتفاقاتی که بعداً در آمریکا رخ داد و اعتراضات مردمی در وال‌استریت را برانگیخت نتیجه روشنگری‌های آقای احمدی‌نژاد بود. »

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها