شناسه خبر : 7942 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

هشدار نسبت به تحقق نظریه «جمهوری مداحان»
در سرمقاله خود به قلم مسیح مهاجری نوشت: «به نظر می‌رسد که در محافل عزاداری واعظ و خطیب درحال حذف شدن است و همه چیز به مداحان ختم می‌شود. مداحان البته اگر حد خود را رعایت کنند و از روضه مقاتل تجاوز نکنند و به خواب و خیال و دروغ و تهمت متوسل نشوند و هوس سخنرانی هم نکنند، خوب است ولی متاسفانه بسیاری از آنها حد خود را نمی‌شناسند و مرتکب این‌همه می‌شوند‌... نسل جدید مداحان، تلاش می‌کنند جای واعظان و خطبا را بگیرند. آنها دخالت در سیاست و تعیین تکلیف برای مسوولان نظام و دولت را نیز به وظایف خود اضافه کرده‌اند و به این ترتیب، نظریه «جمهوری مداحان» را که قبلاً یک فرضیه بود، به تحقق نزدیک کرده‌اند.

قصد نامزدی ندارم
نوشت: احمد توکلی، نماینده پیشین مجلس با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود مجدداً اعلام کرد قصد نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری را ندارد. او در یادداشت خود تاکید کرد چندین بار در طول یکی دو سال اخیر در پاسخ به پرسش خبرنگاران از موضوع داوطلبی برای انتخابات ریاست جمهوری، گفته‌ام قصد رئیس‌جمهور شدن ندارم چون سنگینی کار با وضع من سازگاری ندارد. با این حال گاه‌گاهی خبرسازان به نیات مختلف بحث را تکرار می‌کنند و برای خبرسازی خود دلایلی هم جست‌وجو می‌کنند، یا اگر لازم باشد جفت و جور می‌کنند! چرا؟ به نظر می‌رسد که برخی نیروهای بد‌سگال نیز در این صحنه باشند. مقصودم زرپرستانی است که از مبارزه سازمان‌یافته من با فساد نگرانی دارند.

به احمدی‌نژاد گفتم به آخر خط رسیده‌ای
به نقل از پرویز کاظمی وزیرکار و رفاه دولت نهم گفت: به نظر من عدم حضور احمدی‌نژاد بیش از همه برای خود ایشان مثبت بود. با این وجود بنده برای احمدی‌نژاد آینده سیاسی متصور نیستم و معتقدم احمدی‌نژاد به آخر خط رسیده است. احمدی‌نژاد اگر تلاش کند بیشتر وقت خود را صرف تدریس در دانشگاه کند، بیشتر به سمت عاقبت به خیری حرکت می‌کند و هم به سود خود عمل کرده و اینکه زحمت جدیدی برای مردم و کشور به وجود نیاورده است. بنده آخرین بار ایشان را در یک مراسم غیر‌رسمی دیدم. بنده به ایشان گفتم آقای احمدی‌نژاد هنگامی که فردی دارای نوه می‌شود کم‌کم به آخر خط رسیده و باید بیشتر مراقب عملکرد خود باشد.

انتقاد نقدی از افکار متحجرانه
نوشت: محمدرضا نقدی فرمانده بسیج در کنگره سه هزار شهید خراسان شمالی از برخی شیوه‌های عزاداری انتقاد کرد و خطاب به حضار گفت: دشمن می‌داند با کشوری که جوانان آن و رزمنده‌های آنها با توان و روحیه شهادت خود با دست‌خالی به جنگ ناوها می‌روند بر سر آرمان‌هایشان معامله نمی‌کنند. توطئه‌های زیادی علیه فرهنگ شهادت در جریان است. برخی تلاش دارند برنامه‌های زیادی را در مکتب شهادت و عاشورا آورند و گروه‌هایی را درست کنند که با افکار متحجرانه صدای حیوانات درمی‌آورند و صحنه‌های خشن و قمه‌زنی و توهین به مقدسات داشته باشند. توطئه‌های آنها بیش از این است و برای کمرنگ کردن عاشورا برنامه دارند که می‌توان به برنامه‌ریزی تقویم ورزشی ما در شب عاشورا اشاره داشت.


دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها