شناسه خبر : 5635 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

هزینه انتخاباتی چند نامزد اصلاح‌طلب
به نقل از علی صوفی رئیس ستاد انتخاباتی اصلاح‌طلبان در مجلس دهم درباره هزینه‌های انتخابات نوشت: حدود ۳۰۰ میلیون تومان از سوی آقای سیدحسین مرعشی به‌حساب ستاد واریز شد که بعداً به حساب کاندیدای حزب کارگزاران گذاشته شد. بعد از بستن لیست تهران قرار شد افرادی که در لیست امید تهران بودند نفری ۵۰ میلیون برای هزینه‌های ستادهای انتخاباتی به‌ حساب ستاد تهران واریز کنند که از 30 نفر آقای دکتر عارف دو برابر سهم خود را به‌حساب ستاد انتخاباتی تهران واریز کردند. خانم فاطمه حسینی هم سهم خود را پرداخت کرد. برخی دیگر هم تا سهم 50 میلیون را در چند بخش واریز کردند و عده‌ای هم کمتر از سهم خود دادند، با وجود این نصف مبلغی که پیش‌بینی می‌شد تامین نشد.
مالیات ندهید!
نوشت: یک نماینده مجلس در اظهارات عجیب و سوال‌برانگیز از مردم استان گیلان خواسته که مالیات نپردازند. دلیل او که از قضا عضو کمیسیون اقتصادی نیز هست، انتصاب مدیری غیربومی برای اداره مالیات استان گیلان عنوان شده است. این نماینده مجلس گفته است اگر پاسخ درخوری به وزارت اقتصاد به علت انتصاب یک مدیر از مرز افغانستان و پاکستان داده نشود، ممکن است دفعه بعد از خود افغانستان و پاکستان برای این استان مظلوم مدیر وارد کنند. از همین جا اعلام می‌کنم به آنها خواهم فهماند گیلان جای این برنامه‌ها نیست... آقای وزیر اقتصاد! شما که از مرز افغانستان برای گیلان مدیر می‌آوری از نیروهای گیلان کجا استفاده کرده‌اید؟
گزینه جدید اصولگرایان برای انتخابات 96
نوشت: پس از عزت‌الله ضرغامى رئیس اسبق سازمان صدا و سیما، مهرداد بذرپاش نیز به جمع گزینه‌های جدى اصولگرایان براى انتخابات ریاست جمهورى سال ١٣٩٦ اضافه شد. ضرغامى و بذرپاش در حالى به عنوان دو گزینه جدى اصولگرایان در جلسات داخلى مطرح شده‌اند که طیف سنتى این جریان که از قدرت اثرگذارى بالایى برخوردار نیست، در پى رونمایى از چهره‌های باتجربه‌تر و قدیمی‌تر است. بذرپاش که اخیراً به گزینه‌ای جدى براى بخشى از اصولگرایان بدل شده، در دولت محمود احمدى‌نژاد رشد و تا معاونت رئیس‌جمهور ارتقای مقام یافت. او به دنبال جابه‌جایی‌های دولت دهم به بنیادى در سپاه رفت و سپس وارد مجلس نهم شد و در ترکیب هیات رئیسه آن قرار گرفت.
تداوم روحانی خواست ملی است
به نقل از محمد عطریانفر، فعال سیاسی اصلاح‌طلب به موضوع رد صلاحیت احتمالی حسن روحانی پرداخته و گفت: امکان ردصلاحیت آقای روحانی از سوی شورای محترم نگهبان وجود ندارد. پس وقتی چنین است، نگرانی وجود ندارد. ما نگران ردصلاحیت ایشان نیستیم که هزینه‌ای داشته باشد. آقای روحانی ردصلاحیت نمی‌شود و در انتخابات پیش‌روی، با قوت و قدرت در صحنه حاضر می‌شود. بر اساس مطالعه‌ای میدانی مطالبه مردم، روشنفکران، اندیشمندان، جامعه شهری و طبقات محروم جامعه، ادامه ریاست‌جمهوری مستقر است و این انتظار، یک «خواست ملی» است. دلیلی وجود ندارد آقای روحانی ردصلاحیت شود. باور ما این است که ردصلاحیتی صورت نخواهد گرفت و او صلاحیتش همچنان مستمر و پایدار خواهد ماند.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید