شناسه خبر : 4904 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

پیشنهاد ویژه محسن رضایی به روحانی
نوشت: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی اینستاگرامی به دولت توصیه کرد تا در چند ماه باقی‌مانده از دوره ریاست جمهوری یازدهم حداکثر تلاش خود را برای بهره‌گیری از فرصت‌های داخلی به کار گیرد. محسن رضایی نوشت: اگر از همان شروع کار، «اقتدار» هم به «امید» و «تدبیر» اضافه می‌شد موفقیت‌های بیشتری به دست می‌آمد. در همین چارچوب، اگر همراه با اهتمام به دیپلماسی و برجام به داخل هم توجه می‌شد، توفیق‌ها بسیار بیشتر بود. اگر دولت از همان ابتدا به منابع داخلی، اصلاح بانک و بازار پول و یارانه‌ها توجه می‌کرد، نتایج بیشتری از فرصت‌های مختلف به چنگ می‌آورد.
نشست کمیته نظارت بر اجرای برجام
نوشت: هیات نظارت بر اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) روز چهارشنبه 17 آذرماه به ریاست حسن روحانی رئیس‌جمهوری تشکیل جلسه داد. در این جلسه، وزارت امور خارجه گزارشی از سیر مصوبه ضد‌ایرانی کنگره آمریکا را تشریح کرد.‌ اعضای جلسه با توجه به رفتار غیرقابل توجیه آمریکا در رابطه با تعهدات این کشور در برجام،‌ اجرایی شدن این قانون را نقض فاحش برجام دانستند و پیشنهادهای مطرح‌شده در واکنش به اقدامات آمریکا را مورد بررسی و تصویب قرار دادند و با توجه به سناریوهای محتمل در آینده، برای هرگونه اقدام تصمیمات لازم را اتخاذ کردند. این هیات برای پیگیری موضوع، هفته جاری نیز تشکیل جلسه می‌دهد.
روحانی برای ریاست جمهوری باید ناز کند
نوشت: سعید حجاریان گفت: شاید آقای روحانی نخواهد دوباره کاندیدا بشود. اخیراً دیدید که سید‌حمید زیارتی (روحانی) به آقای روحانی گفت شما انگلیسی هستید. چرا باید بماند؟ آیا کسی با فرد توهین‌کننده برخورد کرد؟ این توهین مستقیم به رئیس‌جمهور است و جرم عمومی تلقی می‌شود، همین الان دستگاه قضایی باید زیارتی (روحانی) را بگیرد و ببرند دادگاه ویژه روحانیت او را محاکمه کنند. الان افراد زیادی نظیر احمدی‌نژاد، عباسی، سید‌حمید روحانی و‌... را آزاد گذاشته‌اند تا هرچه می‌توانند نسبت به رئیس‌جمهور بگویند. آقای روحانی باید برای کاندیداتوری دوباره ناز کند، خیلی هم دلشان بخواهد که فردی مثل او دوباره حاضر باشد کاندیدا بشود.
برجام در مدارس تدریس شود
در یادداشتی به قلم حسین شریعتمداری نوشت: خوشحالیم که آقای رئیس‌جمهور در مجلس اعلام کرد تمدید تحریم‌ها نقض برجام است. امیدواریم پاسخ درست و درمانی به نقض تحریم‌ها از سوی آمریکا داده شود. ما هم موافق تدریس برجام در مدارس هستیم، برجام باید به عنوان یک فاجعه در مدارس تدریس شود تا دیگران عبرت بگیرند. ما چاره‌ای جز بازگشتن از راه خطایی که رفته‌ایم نداریم، مادامی که در مقابل آمریکا بایستیم پیروز هستیم، اگر یک قدم به عقب برداریم آنها جلو می‌آیند. آمریکا ما را تهدید به جنگ می‌کند در حالی که یک بار با ما جنگیدند اما نگذاشتیم کشور ما را تصرف کنند. الان توان دفاعی قوی داریم.
دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید