شناسه خبر : 477 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

با خبرگزاری‌ها

تایید اقدامات ایران از سوی آژانس
تسنیم: آژانس انرژی اتمی اعلام کرد: ایران اقدام بیشتری را در راستای اجرای شرایط توافق هسته‌ای موقت تمدیدشده با شش ‌قدرت اتخاذ کرده است. البته مدیرکل آژانس انرژی اتمی طی سخنانی گفت ایران هنوز همه اقدامات شفاف‌ساز را انجام نداده است.

رد خروج اورانیوم از ایران توسط عراقچی
ایسنا: عباس عراقچی، عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در مورد راهکارهای مطرح‌شده برای حل پرونده هسته‌ای مبنی بر خروج اورانیوم غنی‌سازی‌شده از ایران گفت: هیچ ‌یک از حدس و گمان‌هایی که در حال حاضر در رسانه‌ها مطرح می‌شود صحت ندارد؛ تاکنون هیچ موردی توافق نشده و مطالب مطرح‌شده مورد تایید نیست.

اشتون: تا پایان مذاکرات می‌مانم
مهر: کاترین اشتون، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره اخبار منتشر‌شده مبنی بر نقش داشتن در مذاکرات هسته‌ای بین ایران و 1+5 تا پایان این مذاکرات گفت از وی خواسته شده تا پایان مذاکرات با ایران در این زمینه نقش ایفا کند. روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال نوشت: با توجه به اینکه احتمال تمدید دوباره مذاکرات افزایش یافته است، فضای فکری از این قرار است که اشتون باید مسوولیت خود در مذاکرات را تا انتها ادامه دهد.

پیشنهاد جدید هسته‌ای ایران
فارس: خبرگزاری رویترز گزارش کرد ایران در حال عرضه پیشنهادی مصالحه‌آمیز در مذاکرات هسته‌ای است اما مذاکره‌کنندگان غربی می‌گویند تهران هیچ امتیاز ملموسی را در مذاکرات واگذار نکرده است و این نمایانگر آن است که مواضع دو طرف مذاکره‌کننده تا چه اندازه از یکدیگر دور است.

نهایی شدن ساخت دو نیروگاه اتمی با روس‌ها
ایرنا: علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی از نهایی شدن قرارداد ساخت دو نیروگاه اتمی با کشور روسیه در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: هر کدام از این دو نیروگاه هزار مگاوات ظرفیت دارند؛ انعقاد قرارداد ساخت دو نیروگاه با روسیه در مراحل نهایی است که امیدواریم در آینده نزدیک عملی شود.

معاون بان کی مون در راه ایران
ایلنا: یان الیاسون، معاون بان کی مون دبیرکل سازمان ملل 6 تا 8 آبان به تهران می‌آید. این دیپلمات سوئدی که در سال 2006 وزیر خارجه این کشور بوده است از سال 2012 به عنوان معاون دبیرکل سازمان ملل فعالیت کرده است. او از سال 1359 تا 1365 (1986-1980) بخشی از ماموریت سازمان ملل به عنوان واسطه در جنگ ایران و عراق بوده است. الیاسون از سال 1367-1371 (1992-1988) به عنوان نماینده دائم سوئد در سازمان ملل متحد بود اما وی همچنان نماینده شخصی دبیرکل وقت سازمان ملل در موضوع جنگ تحمیلی ایران و عراق بوده است.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید