شناسه خبر : 3291 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

ماهاتیر محمد، نخست‌وزیر پیشین مالزی گفت که روش‌ها و سیاست‌های دکتر روحانی را خیلی خوب ارزیابی کرده و آن را تحسین می‌کند.

تحسین روحانی از سوی ماهاتیر محمد
ماهاتیر محمد، نخست‌وزیر پیشین مالزی گفت که روش‌ها و سیاست‌های دکتر روحانی را خیلی خوب ارزیابی کرده و آن را تحسین می‌کند. وی در دیدار با محمد جلال فیروزنیا، سفیر ایران در مالزی با تاکید بر اهمیت نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه، به شرکت در مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری در تهران اشاره کرده و گفت: من روش‌ها و سیاست‌های دکتر روحانی را خیلی خوب ارزیابی و آن را تحسین می‌کنم. نخست وزیر پیشین مالزی با تاکید بر ضرورت و اهمیت وحدت و پرهیز از اختلاف و درگیری بین شیعه و سنی گفت: آمریکایی‌ها خودشان داعش را ایجاد کرده و حمایت کردند و حالا به فکر مبارزه با آن افتاده‌اند.

هشدار تهران به «آنکارا» برای حضور نظامی زمینی در سوریه
نوشت: حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی ‌و آفریقای وزیرخارجه از گفت‌وگوها با دولت ترکیه برای حل بحران شهر کوبانی خبر داد و گفت: البته ما به دولت این کشور بابت هرگونه حضور نظامی زمینی در سوریه هشدار دادیم. ما به‌عنوان ایران به ‌دنبال این نیستیم که بشار اسد رئیس‌‌جمهور مادام‌العمر سوریه باشد اما اجازه نخواهیم داد که یکی از متحدان اصلی ما در جبهه مقاومت توسط تروریست‌ها ساقط شود. ایران از گروه‌های مدنی که در جبهه مقاومت هستند حمایت می‌کند از جمله حوثی‌ها. گفتنی‌است رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه با به‌کار بردن ادبیاتی نامناسب ایران را متهم به دخالت در سوریه کرده بود.

لاوروف: عدم توافق هسته‌ای تراژدی نیست
نوشت: سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفت که انتظار دارد گروه 1+5 و تهران تا روز ۲۴ نوامبر به مصالحه‌ای بر سر برنامه هسته‌ای ایران برسند اما اگر این اتفاق هم رخ ندهد، نباید آن را «تراژدی» دانست. او پس از دیدار با کری و فابیوس گفت: «من مطمئنم که مصالحه امکان‌پذیر است ولی نمی‌توانم تضمین بدهم که این اتفاق تا روز ۲۴ نوامبر رخ خواهد داد...این تاریخ، مقدس نیست. تلاش ما این است تا این روز به نتیجه برسیم ولی مطمئنم این ضرب‌الاجل‌ها آنقدر اهمیت ندارند که بنیان توافق‌ها و کیفیت آنها. این چیزی است که واقعاً مهم است.»

هشدار آمریکا به لبنان در خصوص ایران
نوشت: واشنگتن در اقدامی مداخله‌جویانه، تهدید کرد در صورت پذیرش کمک نظامی ایران به ارتش لبنان، مساعداتش به بیروت را قطع می‌کند. به گزارش روزنامه الاخبار لبنان، آمریکا با ارسال پیام‌های رسمی و غیر‌رسمی به بیروت، تهدید کرد که در صورتی که طرف لبنانی کمک نظامی ایران را قبول کند، در آن صورت مساعداتش به ارتش را متوقف خواهد کرد. بر اساس این گزارش، آمریکایی‌ها مدعی شدند که زیر پا گذاشتن تحریم‌ها علیه ایران، مساعدات نظامی به ارتش لبنان و همکاری امنیتی بین بیروت و واشنگتن را با خطر مواجه می‌سازد. لازم به ذکر است ارائه کمک‌های نظامی ایران به لبنان با واکنش گروه‌های مخالف دولت بیروت مواجه شده است.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها