شناسه خبر : 2422 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه ها

طرفداران احمدی‌نژاد آرام نمی‌ماندند
در سرمقاله خود نوشت: فرض کنید پس از آشوب‌های انتخاباتی نهایتاً شورای نگهبان اعلام می‌کرد؛ «جمعه آینده، انتخابات مجدد است.» آنگاه چه رخ می‌داد؟ احتمال داشت که هواداران احمدی‌نژاد به دلیل تعارض قانونی، این حکم را نپذیرند... احتمال داشت که هواداران رادیکال برانگیخته موسوی به تمدید انتخابات رضایت نداده و خواهان پذیرش ریاست‌جمهوری موسوی بدون انتخابات شوند! فرض کنید که اصولگرایان به دلیل حکم حکومتی رهبری، تمدید انتخابات را می‌پذیرفتند؛ در جمعه بعد دو سناریو ممکن بود رخ دهد: الف: پیروزی مجدد احمدی‌نژاد: در این صورت چه ضمانتی بود که هواداران تهییج‌شده موسوی پذیرای نتیجه شوند؟...ب: پیروزی میرحسین موسوی: در این حالت از کجا معلوم بود که هواداران احمدی‌نژاد آرام بمانند؟

اگر پوزیشن داشتم مساله را حل می‌کردم
نوشت: محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در برنامه زنده «متن-حاشیه» که از شبکه سه سیما پخش می‌شد، به بیان نظرات خود درباره حوادث پس از انتخابات پرداخت. او در این برنامه و در پاسخ به پرسش مجری با این مضمون که آیا اعلام پیروزی میرحسین موسوی در شب انتخابات باعث حوادث پس از انتخابات نشد، گفت: «مگر آقای احمدی‌نژاد هم همین کار را نکرد؟...من اگر آن سال اختیاری داشتم یا پوزیشن بیشتری می‌داشتم، مثلاً رئیس مجلس بودم، مساله را حل می‌کردم. کاملاً برایم روشن بود که قابل حل بود... میرحسین و کروبی خودشان در مقابل فتنه‌های قبلی ایستاده بودند. باید ببینیم چه اتفاقی افتاد که در این دام افتادند. از کجا معلوم همین کسانی که مقابل موسوی و کروبی هستند، فردا فتنه بزرگ‌تری درست نکنند؟»

کسی به حرف اباذری وقعی ننهاد
index:3|width:60|height:20|align:right در سرمقاله نخستین شماره خود به قلم محمد قوچانی با اشاره به اجتماع جوانان در مراسم چهلم مرتضی پاشایی نوشت: مردم یا بخشی از مردم، با وجود سخنان تکان‌دهنده استاد دکتر یوسف اباذری در دانشــگاه تهران، حضوری پررنگ بر سر مزار این خواننده جوان پاپ در بهشت زهرا داشتند. مردم یا بخشی از مردم، به پند روشنفکران خویش گوش نسپردند، اما حاکمیت، یا بخشی از حاکمیت به حرف‌های اباذری خوب توجه کرد و با داربست کشیدن به دور مزار، این بار سعی کرد جمعیت را مهار کند و مانع از تبدیل یک حرکت اجتماعی به حرکتی سیاسی شود... چرا مردم ایران به حرف‌های روشنفکران گوش نمی‌کنند، اما حکمرانان حرف‌های آنان را نه‌تنها جدی می‌گیرند بلکه به کار می‌بندند؟

آمادگی مشروط برای محاکمه حصرشدگان
index:4|width:60|height:20|align:right نوشت: صادق آملی‌لاریجانی رئیس قوه قضائیه گفت: هرگاه مصوبه شورای عالی امنیت ملی در خصوص حصر سران فتنه تغییر یابد، آماده برگزاری دادگاه سران فتنه هستیم... نمی‌گوییم تمام آنهایی که در جریان فتنه بودند، قصد براندازی داشتند اما در مسیر براندازی قرار گرفتند... ما نمی‌گوییم در شورای عالی امنیت ملی تفهیم اتهامی صورت گرفته یا در شورای امنیت ملی محکمه‌ای شکل گرفته است...مصوبه شورا و اظهارنظرهای صریح درباره اینکه گفته‌اند اصلاً نتیجه محاکمه برایشان مهم نیست و آنان تریبونی می‌خواهند که حرف‌های خود را بزنند، دو ملاحظه دستگاه قضا برای برگزار نکردن دادگاه است... البته باید بگوییم دادگاه جای درد دل کردن تحریک عواطف مردم نخواهد بود و این افراد در دادگاه باید از خود و عملکردشان دفاع کنند.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید