شناسه خبر : 17452 لینک کوتاه

بریده روزنامه ها


رفراندوم، راهگشا و کم‌هزینه
index:1|width:60|height:20|align:right نوشت: «...‌پیش از حسن روحانی نیز بسیاری از دلسوزان کشور به انحای مختلف تاکید داشتند که برای اداره بهینه کشور به‌ویژه در بزنگاه‌ها می‌توان از همه ظرفیت‌های حقوقی و قانونی کشور در کنار حضور مردم بهره برد. قاعدتاً یکی از بهترین مثال‌ها در این باره رفراندوم است... در این فضا به نظر می‌رسد دو مساله باید مورد توجه ویژه قرار گیرد، نخست اینکه برای استفاده از این ابزار فعالیت کارشناسی دقیقی صورت گیرد تا ظرفیت بزرگ آن صرف مسائل کوچک نشود. دوم اینکه بزرگان جریان‌های سیاسی سیم برخی از سیاسیون را که درباره همه‌چیز سخن می‌گویند و در بسیاری از موارد اظهارات آنان طرح‌های مهم را قربانی سوءتفاهم‌های شخصی، جناحی و... می‌کنند، از برق بکشند تا دست‌کم در این مورد با اقداماتی شبیه به اقدامات سرکار خانم خاله خرسه ابتر نماند.»

جسارت‌کنندگان به رهبری بی‌عقل‌اند
index:2|width:60|height:20|align:right نوشت: محمدتقی مصباح‌یزدی از استادان حوزه علمیه قم با بیان اینکه کسانی که به رهبری جسارت کردند، بی‌عقل هستند، گفت: ساحت مقام معظم رهبری آنقدر پاک است که از بی‌ادبی‌های افراد آسیبی نمی‌بیند. او افزود: «تعدادی هستند که حتی مسائل ساده را نیز تشخیص نمی‌دهند و دلیل این امر بی‌عقلی آنان است. هفته‌ای که گذشت را بحق بصیرت نام نهادند؛ بصیرت به معنای بینش عمیق معنوی است و این قوه در تمامی انسان‌ها مانند عقل یکسان نیست. بصیرت نیازمند ابزاری همچون درک و معلومات است که بخش اعظم آن را تجربیات تشکیل می‌دهد. اگر معلومات و عقل ضعیف باشد، بصیرت ضعیف می‌شود. معلومات یک فرد که از ابتدای انقلاب زندگی خود را برای خدمت صرف کرده نسبت به کسی که تازه وارد این عرصه شده، متفاوت است.»

شورای نگهبان علیه آنارشیسم شرعی
index:3|width:70|height:30|align:right در سرمقاله خود نوشت: «در رد طرح نمایندگان اصولگرای مجلس شورای اسلامی برای «حمایت از آمران‌به‌معروف و ناهیان‌ازمنکر» از سوی شورای نگهبان قانون اساسی، احیای جایگاه فقهی و حقوقی این نهاد قانونی بود... اصولگرایی دینی در مجلس همچون رقیبان خود در جریان روشنفکری دینی به شدت در معرض گذار به نوعی اقتدارگرایی است. از خاکستر این جریان نوعی بنیادگرایی مذهبی در شرف تکوین است که دین را فراتر از فقه، نوعی ایدئولوژی می‌خواهد و حکومت را ابزار اقامه این ایدئولوژی. تنها و تنها از پایگاه سنت، سنتی که با فکر تجدد بارور شده باشد می‌توان با این بنیادگرایی مبارزه کرد. جریانی که روزگاری با کمک نهاد روحانیت به قدرت رسید. اکنون در حال گذار از آن است و اینان منتقدان تازه و آینده شورای نگهبان‌اند.»

آرمان ما نابودی کاخ سفید است
index:4|width:60|height:20|align:right نوشت: محمدرضا نقدی رئیس بسیج مستضعفین گفت: «آرمان ما سانتریفیوژ نیست، آرمان ما نابودی کاخ ستمگران و کاخ سفید آمریکاست، آرمان ما محو صهیونیسم است و هر که به این آرمان اعتقاد ندارد و تلاش می‌کند به نام خردگرایی روی این آرمان‌ها خط بکشد صادقانه بگوید که من انقلابی نیستم. اما ما اگر همه موهایمان سفید شود برای این آرمان تلاش می‌کنیم و مسوولیت ما تعطیل‌بردار نیست. انقلابیون قلابی که خود را برای به دست آوردن ریاست و ثروت در صف انقلاب جا زدند امروز با افزایش سن و با نام عقلانیت و خردگرایی حرف‌های سازشکارانه می‌زنند و معتقدند مبارزه باید تعطیل شود. کسانی که در روز 28 صفر به شکار می‌روند و در روز عاشورا اسکی روی آب می‌کنند می‌خواهند زمام امور ما را به دست بگیرند.»دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها