شناسه خبر : 17271 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

مقام معظم رهبری: این مذاکره نه‌تنها هیچ نفعی ندارد بلکه ضررهای بی‌شماری نیز دارد

مذاکره با آمریکا ممنوع

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: متاسفانه عده‌ای برای توجیه مذاکره جمهوری اسلامی ایران با شیطان بزرگ، با نگاهی عوامانه، این‌گونه مسائل را در روزنامه‌ها، سخنرانی‌ها و فضای مجازی مطرح می‌کنند، که کاملاً اشتباه است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از خانواده‌های آنان و همچنین خانواده‌های شهدای این نیرو، با اشاره به طرح برخی مسائل از جانب افراد سهل‌اندیش و سهل‌انگار درخصوص مذاکره با آمریکا، گفتند: این افراد می‌گویند چگونه است که حضرت علی علیه‌السلام و حضرت امام حسین علیه‌السلام با دشمنان خود مذاکره کردند اما اکنون با مذاکره با آمریکا مخالفت می‌شود؟ ایشان در پاسخ به این شبهه افزودند: چنین تحلیلی در خصوص مسائل تاریخ اسلام و مسائل کشور، نهایت ساده‌اندیشی است؛ زیرا حضرت علی علیه‌السلام با زبیر و حضرت امام حسین علیه‌السلام با عمر بن سعد، مذاکره به معنای امروز یعنی معامله نکردند بلکه هر دو این بزرگواران به طرف مقابل خود نهیب زدند و آنها را نصیحت به خداترسی کردند.
رهبر انقلاب اسلامی گفتند: متاسفانه عده‌ای برای توجیه مذاکره جمهوری اسلامی ایران با شیطان بزرگ، با نگاهی عوامانه، این‌گونه مسائل را در روزنامه‌ها، سخنرانی‌ها و فضای مجازی مطرح می‌کنند، که کاملاً اشتباه است. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر اینکه ایران هیچ مخالفتی با اصل مذاکره با کشورها، اعم از اروپایی و غیراروپایی ندارد، خاطرنشان کردند: اما در مورد آمریکا موضوع متفاوت است زیرا آنها تعریفی که از مذاکره با جمهوری اسلامی ایران کرده‌اند، به معنای نفوذ و باز کردن راه برای تحمیل است. ایشان با اشاره به همراهی و همکاری آمریکا و جریان صهیونیستی ضد‌بشریت، تاکید کردند: مذاکره با آمریکا به معنای باز کردن مسیر برای نفوذ در عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی کشور است.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به مذاکرات اخیر هسته‌ای گفتند: در این مذاکرات، طرف مقابل، تلاش داشت، از هر فرصتی برای نفوذ استفاده کند و حرکتی بر‌خلاف منافع ملی کشور انجام دهد، البته مذاکره‌کنندگان ایرانی، حواس‌شان جمع بود، اما بالاخره آمریکایی‌ها در جاهایی فرصت پیدا کردند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: مذاکره با آمریکا ممنوع است زیرا این مذاکره نه‌تنها هیچ نفعی ندارد بلکه ضررهای بی‌شماری نیز دارد.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید