شناسه خبر : 17250 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

مقام معظم رهبری: مقطع کنونی دوره تثبیت عزت ملت و ترسیم نقشه پیشرفت ایرانیان است

دوران تثبیت عزت

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار پرشور هزاران نفر از دانشجویان و دانش‌آموزان، که در آستانه سیزده آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی انجام شد، مقطع کنونی را دوره تثبیت عزت ملت و ترسیم نقشه پیشرفت ایرانیان دانستند و هوشیاری، آگاهی و بصیرت عمومی به‌ویژه جوانان را در این مقطع، بسیار مهم خواندند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار پرشور هزاران نفر از دانشجویان و دانش‌آموزان، که در آستانه سیزده آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی انجام شد، مقطع کنونی را دوره تثبیت عزت ملت و ترسیم نقشه پیشرفت ایرانیان دانستند و هوشیاری، آگاهی و بصیرت عمومی به‌ویژه جوانان را در این مقطع، بسیار مهم خواندند. ایشان افزودند: نکته اساسی در فهم و تحلیل اوضاع کنونی و ترسیم حرکت آینده کشور، درک این واقعیت است که مبارزه جمهوری اسلامی و مردم ایران با استکبار برخلاف حرف‌های برخی‌ها، حرکتی غیرمنطقی و احساساتی نیست بلکه مقابله‌ای برخاسته از عقل و تجربه و برخوردار از پشتوانه علمی است.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به روابط عادی ایران با کشورهای مختلف جهان حتی با دولت‌هایی که دل‌شان با ملت صاف نیست، افزودند: مردم ایران با وجود این رویه، به آمریکا که از هر بهانه برای ضربه زدن به ملت و نابودی جمهوری اسلامی استفاده می‌کند به چشم دوست نمی‌نگرند و دست دوستی به طرف او دراز نمی‌کنند چراکه «شرع، عقل، وجدان و انسانیت»، این حق را به ملت نمی‌دهد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، پیشرفت و قدرت ملت ایران را، علت روی آوردن دشمنان به مذاکرات هسته‌ای دانستند و افزودند: آنها در همین مذاکرات نیز تدابیر خصمانه‌ای به‌کار بردند تا شاید حرکت ملت را از کار بیندازند.
رهبر انقلاب، تکیه بر شناخت دشمنی عمیق آمریکا با ملت ایران را به معنای چشم‌پوشی بر ضعف‌های درونی ندانستند و افزودند: در سیاستگذاری، اجرا، تلاش و تحرک، اولویت‌بندی مسائل و زمینه‌های دیگر، ضعف‌هایی داریم که دشمن در موارد بسیاری، از آنها استفاده کرده است. ایشان غفلت از دشمن اصلی و پرداختن به منازعات درونی را خطایی بزرگ خواندند و افزودند: برخی به بهانه ضعف‌ها و مسائل داخلی، دشمن خارجی را فراموش می‌کنند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: نباید دشمن را با کسانی که با آنها اختلاف‌نظر داریم اشتباه بگیریم، دشمن کسی است که با همه توان درصدد ضربه زدن به ملت و روی کار آوردن حکومتی دست‌نشانده، دلباخته، و تسلیم و مرعوب غرب است و این دشمنِ کینه‌توز، آگاه و جدی را نباید در هیچ حالتی فراموش کنیم. رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: انتقاد، مایه پیشرفت است و جامعه نیز آزاد و دارای حق انتقاد است اما نباید این حرف تاریخی امام را از یاد ببریم که مکرر می‌فرمود «هرچه فریاد دارید سر آمریکا بکشید.»

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید