شناسه خبر : 15665 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

رایزنی برای ائتلاف
نوشت: «هر روز اردوگاه اصولگرایان تحرکاتی را برای افزایش وحدت در راستای انتخابات آینده در دستورکار خود قرار می‌دهند. بر همین اساس سه گروه موتلفه، پایداری و ایثارگران، برای دستیابی به این ائتلاف جلساتی برگزار می‌کنند که تنظیم و برگزاری این جلسات زمانگیر بوده و به دور از حاشیه نبود. این سه گروه جریان اصولگرا از پیش از سال جدید تلاش داشتند جلساتی در راستای ائتلاف برگزار کنند که بارها انجام نشد اما در نهایت روز یکشنبه هفته گذشته یکی از این نشست‌ها برپا شد. درهمین راستا دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به دیدار نمایندگان احزاب موتلفه، پایداری و ایثارگران با دبیر جامعه روحانیت مبارز گفت: آیت‌الله موحدی‌کرمانی‌ اظهار امیدواری کرد که جلسات مشترک و ائتلاف سه تشکل اثرات مثبتی در اردوگاه اصولگرایان خواهد داشت.»

تعلیق طیف لاریجانی در وحدت اصولگرایان
index:2|width:70|height:20|align:right نوشت: در حالی که به نظر می‌رسید چتری برای اجماع اصولگرایان میانه باز شود داستان تشکیل حزب علی لاریجانی که تا زمستان سال گذشته چهره‌هایی همچون کاظم جلالی آن را قطعی می‌دانستند و تنها درباره زمان اعلام موجودیتش، قطعیت وجود نداشت، حالا کاملاً منتفی شده است. این خبر را صفر نعیمی‌رز، سخنگوی فراکسیون رهروان ولایت (فراکسیونی که قرار بود مولد حزب لاریجانی باشد)، اعلام کرده و به فارس گفته است: «فعلاً به دلایلی راه‌اندازی جبهه رهروان را مسکوت گذاشته‌ایم. به نظر ما مطالبی وجود دارد که در اولویت هستند مانند دیدار با وزرا در فراکسیون، رایزنی با رئیس‌جمهوری در مورد مسائل مختلف و‌...» او همچنین گفته لاریجانی معتقد است باید اصل را به فرع اولویت بدهیم و در شرایط فعلی تشکیل «جبهه» اصل و اولویت نیست.

نگرانی حداد از تکرار مجلس ششم
index:3|width:70|height:20|align:right به نقل از غلامعلی حدادعادل نوشت: «انتخابات اسفند ۹۴ مجلس شرایط خاص خودش را دارد و ما باید حساسیت انتخابات ۹۴ را بدانیم و مجلس ششم را به یاد بیاوریم. فکر نمی‌کنم هیچ‌کس از ما مایل باشد آن گرفتاری‌هایی که مجلس ششم برای نظام داشت، دوباره تکرار شود و اگر چنین است، بنده می‌گویم اصولگرایان هیچ راهی جز وحدت ندارند. باید کمی از سلیقه‌های خودمان صرف‌نظر کرده و فرمایش مقام ‌معظم ‌رهبری را مدنظر داشته باشیم که بارها و بارها فرموده‌اند وحدت این‌طور حاصل نمی‌شود که من سر موضع خود بایستم و تکان نخورم و بقیه هم همین‌طور و بعد وحدت حاصل شود بلکه وحدت وقتی حاصل می‌شود که من یک‌ قدم به سمت مقابل و طرف مقابل هم یک ‌قدم به سمت من بردارد تا دست‌هایمان به یکدیگر برسد.»

افزایش حامیان رئیس‌جمهور
index:4|width:70|height:20|align:right به نقل از غلامعلی دهقان سخنگوی حزب اعتدال و توسعه نوشت: «همان نسل دوم خرداد در انتخابات 24 خرداد سال 92 نیز تلاش کرد کسی را که افکار و اندیشه‌هایش شبیه اصلاح‌طلبی است، یعنی آقای روحانی را انتخاب کند. بخش قابل توجهی از آرای آقای روحانی و اعتدال، مدیون اصلاح‌طلبان است چون آنها بین نامزدهای سال 92 بهترین را آقای روحانی تشخیص دادند که می‌تواند مطالبات‌شان را پیگیری کند. فکر می‌کنیم آن بدنه اصلاح‌طلبی همچنان به آقای روحانی علاقه دارد و بخشی از جامعه ایرانی هم که در حوادث 88 ناراحت شده بودند و تردیدهایی داشتند و آن 14‌میلیونی هم که در انتخابات 92 شرکت نکردند وقتی دیدند که آقای روحانی رای خوبی کسب کرده است و به خاطر مواضع آقای روحانی، به ایشان گرایش پیدا کردند.»

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید