شناسه خبر : 13743 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

استراتژی اصولگرایان برای باخت روحانی
نوشت: ناصر ایمانی، تحلیلگر سیاسی اصولگرا می‌گوید با توجه به ریزش رای روحانی در انتخابات ۹۶ احتمالاً اصولگرایان با استراتژی چندکاندیدایی وارد انتخابات می‌شوند چون آقای روحانی به محض اینکه به دور دوم انتخابات برسد، قطعاً شکست می‌خورد و این استراتژی می‌تواند کارساز باشد. بنابراین این احتمال که اصولگرایان با چند نامزد وارد انتخابات شوند، قوی است. انتخابات سال آینده انتخابات دشواری نیست. چراکه رئیس‌جمهور فعلی برخلاف روسای جمهور قبلی در دور دوم پایگاه اجتماعی چندانی ندارد. حتی یک کاندیدای مستقل ممکن است رای آقای روحانی را به خطر بیندازد. پایگاه اجتماعی روحانی آنقدر قوی نیست که برای رقبا انتخابات سختی در پیش باشد.

منشور شهروندی یا تبلیغات انتخاباتی؟
نوشت: آیت‌الله محمد یزدی، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به منشور حقوق شهروندی گفت: من تک‌تک ۱۲۰ بند تنظیم‌شده در این منشور را خواندم اما متاسفانه یک کلمه از اصل ۴ قانون اساسی، سخنی به میان نیامده است. «تمام قوانین کشور بایستی برابر موازین اسلامی باشد.» وی گفت: در جلسه شورای نگهبان نیز تاکید کردم اگر این منشور، لایحه است باید به مجلس برود و آنگاه در شورای نگهبان بررسی شود و اگر مصوبه دولت است، باید طبق قانون به رئیس مجلس بدهند تا بررسی شود که مفاد آن بر‌خلاف قانون اساسی نباشد. منشور شهروندی نه طرح است و نه لایحه، بلکه تبلیغات انتخاباتی است.

خزانه ارتزاق مخالفان دولت کجاست؟
نوشت: صادق زیباکلام گفت: نجابت و خویشتنداری دولت باعث شده مخالفان، منصف‌تر شوند یا هرقدر روحانی مراعات کرده، آنها جلوتر آمده‌اند؟ آن‌گونه که از شواهد امر برمی‌آید، هرچه جلوتر برویم، بر شدت این حملات افزوده خواهد شد. بنابراین شاید وقت آن رسیده است که دولت، شفاف و صریح با مردم سخن بگوید؛ یکی از مواردی که خوب است دولتمردان مطرح کنند و از مخالفان‌شان بخواهند به آن پاسخ بدهند، این است که درباره نحوه تامین مالی خود، به ویژه در بخش رسانه‌ای شفاف‌سازی کنند و به افکار عمومی توضیح دهند هزینه‌های سنگین تبلیغات تخریبی علیه دولت را از چه خزانه‌ای تامین می‌کنند؟

هر نوع محدودیت فساد ایجاد می‌کند
نوشت: محمود احمدی‌نژاد در هفته پژوهش در جمع استادان دانشگاه‌ها گفت: هر نوع محدودیت فساد ایجاد می‌کند. خیال می‌کنیم درش را بگذار، درست می‌شود. الان آمریکا مشکلش همین است. 70 سال درِ مسائل داخلی را گذاشته بود، حالا یک فرصتی پیدا شده است، مسائل داخلی مطرح شده است، کسی نمی‌تواند جمعش کند. چرا خیال می‌کنیم همه بد هستند، منفی هستند، خائن هستند؟ این تفکر، تفکرِ شیطانی است. به خدا در همین ایران راه‌حل‌هایی می‌آید که در هیچ جایی پیدا نمی‌شود. همین هسته‌ای را گفتیم می‌سازیم. گفتند نمی‌توانید و خالی‌بندی است. بچه‌ها را جمع کردیم گفتیم می‌توانید بسازید، می‌خواهیم پای شما بایستیم. تا کسی شبیه من فکر نکرد نگوییم که فلانی فکر تو اصل نیست.دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها