شناسه خبر : 13543 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در سالگرد این انتخابات با هم ناهار خوردند

ابتکار جالب روحانی

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ظهر شنبه ۲۴ خردادماه، درست در سالروز پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم میزبان رقبای آن انتخابات پرشور بود. طبق گزارش‌ها حسن روحانی در این ضیافت ناهار ضمن خوشامدگویی به محمدباقر قالیباف، محمدرضا عارف، محسن رضایی، غلامعلی حداد‌عادل، سعید جلیلی و محمد غرضی

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ظهر شنبه 24 خردادماه، درست در سالروز پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم میزبان رقبای آن انتخابات پرشور بود. طبق گزارش‌ها حسن روحانی در این ضیافت ناهار ضمن خوشامدگویی به محمدباقر قالیباف، محمدرضا عارف، محسن رضایی، غلامعلی حداد‌عادل، سعید جلیلی و محمد غرضی بر همراهی و همدلی همه نیروهای انقلاب برای پیشبرد اهداف نظام، تامین منافع کشور و خدمت به مردم به عنوان ولی‌نعمتان این مرز و بوم تاکید کرد. در این دیدار که در فضایی صمیمی برگزار شد، نامزدهای انتخابات یازدهم ریاست‌جمهوری با ابراز خرسندی از برگزاری چنین نشست‌هایی، خواستار همکاری و هماهنگی نیروهای سیاسی پس از پایان هر انتخابات شدند. نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری سال گذشته، همچنین ضمن یادآوری رفاقت‌های پیشین به بیان خاطراتی از رقابت‌های انتخاباتی سال گذشته پرداختند. در این نشست رئیس‌جمهوری ضمن استماع نظرات و راهکارهای رقبای انتخاباتی خود در سال 1392 پیرامون مسائل کشور، برنامه‌های دولت در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را مطرح و تاکید کرد: دولت از توان همه جناح‌ها و گروه‌های سیاسی دلسوز نظام برای تحقق آرمان‌های مردم و انقلاب، استفاده خواهد کرد. در این دیدار که با عنوان «همیشه در کنار هم هستیم» برگزار شد، پس از اقامه نماز ظهر و عصر ضیافت ناهار به میزبانی رئیس‌جمهور برگزار شد. علی‌اکبر ولایتی از کاندیداهای یازدهمین دوره ریاست‌جمهوری به دلیل ماموریت خارجی در این دیدار حضور نداشت.
نفس برگزاری چنین نشست‌هایی می‌تواند برای کشور ما که معادلات سیاسی آن سرشار از سوءتفاهمات است، مبارک و میمون باشد. در کشورهای دموکراتیک جهان شاهد آن هستیم که در چالش‌ها و بحران‌ها روسای سابق جمهور و دولت با وجود اختلافات مبنایی در کنار هم قرار گرفته و عکس‌های آن به عنوان نماد همبستگی در رسانه‌ها منتشر می‌شود. با این حال کمتر شاهد این سنت حسنه در جمهوری نوپای خود بوده‌ایم. امید که این ابتکار روحانی فتح بابی باشد برای جلسات همدلانه روسای ادوار مختلف دولت در ایران.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها