شناسه خبر : 12875 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

فرزندان وزرا اجازه ورود نگیرند
index:1|width:50|height:50|align:right در یادداشتی نوشت: هنگامی‌که کابینه از چهره‌هایی جاافتاده ولاجرم مسن بهره می‌گیرد، قابل پیش‌بینی است که فرزندان این بزرگواران در سنین جوانی علاقه‌مند باشند از میوه درخت مدیریتی پدر بهره ببرند. بهره‌هایی که عموماً آسیب‌های جدی به کشور وارد می‌کند و اگر هم این عزیزان مفید به فایده هم باشند، موجب بد‌بینی عامه مردم به مسوولان کشور می‌شوند... با عرض پوزش باید تاکید کرد که برخی از این آقازاده‌ها نه در پستی رسمی که در نقش کارچاق‌کن ظاهر شده و منشاء سوءاستفاده‌های بزرگ مالی، اداری و... در سیستم تحت مدیریت پدر و دوستان او می‌شوند‌... طبق توصیه امیرمومنان که از قرار گرفتن در مجاری تهمت فاصله بگیرید، عاقلانه ‌است که دولتمردان جدید حتی اجازه ورود فرزندان خود را به بخش‌های مدیریتی تحت امر خود ندهند.

انتشار متن نامه باراک اوباما برای دولت ایران
index:2|width:50|height:27|align:right نوشت: روزنامه «الحیات» به نقل از منابع دیپلماتیک آگاه در تهران نوشته پس از تشکیل دولت جدید ایران توسط حسن روحانی، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا، پیامی را برای حکومت ایران فرستاده و از تمایل واشنگتن به گشایش «صفحه‌ای جدید» در روابط دو کشور سخن گفته است. این پیام که توسط سلطان قابوس، پادشاه عمان برای ایران فرستاده شده، مشتمل بر چهار محور ‌است: احترام دولت آمریکا به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران، اعلام آمادگی برای تخفیف تحریم‌های اقتصادی وضع‌شده علیه ایران، تاکید بر اهمیت در پیش گرفتن ‌رویکردی مثبت از سوی ایران در برنامه هسته‌ای و آمادگی آمریکا برای انجام مذاکرات مستقیم با ایران ... سلطان قابوس این نامه را به مقام معظم رهبری تحویل داده و ایشان نیز این موضوع را به تغییر عملی در رفتار آمریکا منوط دانسته‌اند.

رشد اقتصادی منفی ادامه می‌یابد
index:3|width:80|height:27|align:right در یادداشتی به قلم پویا جبل‌عاملی نوشت: همچنان که پیش‌بینی می‌شد مقامات رسمی از رشد منفی 4/5درصدی سخن می‌گویند اما این امکان وجود دارد که به چند دلیل رشد اقتصادی در سال کنونی کمی بهتر از سال قبل شود: اول آنکه دولت جدید نشان داده که می‌تواند بهتر از سلف خود عمل کند و دوم آنکه خاصیت تحریم‌های نفتی این‌گونه بود که ابتدا شوک بزرگی به اقتصاد وارد کرد و پس از آن اقتصاد توانسته کمی خود را تعدیل کند و به میزانی از این شوک بکاهد. این دو عامل می‌تواند موجب شود که کمی وضعیت رشد اقتصادی بهبود یابد؛ اما سخت بتوان باور کرد که امسال اقتصاد ایران از وضعیت رشد منفی نجات یابد.

نوشته ظریف اهانت‌آمیز بود
index:4|width:50|height:24|align:right در سرمقاله خود به قلم حسین شریعتمداری نوشت: «... آقای ظریف در پاسخ به دختر نانسی پلوسی در توئیتر می‌نویسد ایران هرگز هولوکاست را انکار نکرده است. مردی که هولوکاست را انکار می‌کرد، رفته است. سال نو مبارک! ... منظور آقای ظریف از «مردی که هولوکاست را انکار می‌کرد» آقای دکتر احمدی‌نژاد است و این اشاره ضمن آنکه اهانت به رئیس‌جمهور سابق و دور از انصاف و آداب دیپلماتیک است، با واقعیت نیز همخوانی ندارد... هشت سال پیش - 22 آذرماه 84- من در یک یادداشت نسبتاً مفصل و به نقل از مورخان برجسته و بلندآوازه اروپایی و آمریکایی، اسناد و شواهدی ارائه کردم ... آقای دکتر ظریف ادعا کرده‌اند «ایران هرگز هولوکاست را انکار نکرده است»! و توضیح نداده‌اند که ادعای ایشان بر اساس کدام «سند» یا شاهد و قرینه‌ای ابراز شده است؟»

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها