شناسه خبر : 12812 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

با خبرگزاری‌ها

هشدار سولانا به عدم ثبات عراق
ایرنا: خاویر سولانا، رئیس سابق سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مقاله‌ای در روزنامه «آل پاییس» اسپانیا نوشت: پیشرفت داعش در عراق، 10 سال بعد از جنگ در این کشور نشان می‌دهد این منطقه همچنان به ثبات نرسیده است.

رد معرفی سفیر به انگلیس
ایسنا: مجید تخت روانچی، معاون وزیر خارجه درباره معرفی سفیر گفت فعلاً ایران قصد معرفی سفیر را ندارد و در سطح کاردار ترددی هست و در زمان مناسب طبیعتاً بعد از تفاهم دو طرف کارداری که در دو پایتخت مستقر شوند، معرفی می‌شود.

خاورمیانه در آستانه جنگ فرقه‌ای
ایسنا: گروهی از بازرسان حقوق بشری سازمان ملل در گزارشی اعلام کردند، خاورمیانه در آستانه یک جنگ فرقه‌ای گسترده‌تر که شامل عراق و سوریه می‌شود، قرار دارد. ویتیت منتربهرن، یک کارشناس حقوق بین‌الملل گفت: معتقدم که منطقه‌ای در آستانه یک جنگ قرار دارد.

تب جام جهانی بر مذاکرات ژنو
خبرگزاری فرانسه: از تب جام جهانی فوتبال 2014 برزیل بر مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه 1+5 در این شهر خبر داد. یکی از اعضای تیم مذاکره‌کننده آمریکایی حاضر در وین اعلام کرد تب جام جهانی فوتبال در برزیل به قدری گرم است که گرمای آن توانسته حتی به‌طور کامل مذاکرات هسته‌ای وین را نیز تحت‌الشعاع خود قرار دهد.

سانتریفوژهای ایران برچیده شود
فارس: وزیر امور خارجه کانادا خواهان اتخاذ موضعی قدرتمند از سوی گروه 1+5 در قبال ایران و برداشته شدن تمامی سانتریفوژ‌های فعال برنامه هسته‌ای شد. «جان برد»، وزیر امور خارجه کانادا از گروه 1+5 درخواست کرد با اتخاذ موضعی قوی در مقابل ایران قرار گیرند.

سیستانی صدای خرد در عراق است
پایگاه اطلاع‌رسانی مجلس اعلای اسلامی عراق: بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد، نسبت به اقدامات وحشیانه داعش و اعدام سربازان عراقی ابراز نگرانی شدید کرد و گفت حضرت آیت‌الله العظمی سیستانی صدای حکمت و عقل را نمایندگی می‌کنند و این صدا در فضای داخلی عراق تاثیر فراوان دارد.

قائم‌مقام ظریف عازم عربستان شد
ایسنا: به منظور شرکت در چهل و یکمین نشست وزیران خارجه سازمان همکاری اسلامی، مرتضی سرمدی، قائم‌مقام وزیر خارجه کشورمان عازم جده شد تا دیدگاه‌های ایران را در ارتباط با تحولات کشورهای اسلامی به‌ویژه اوضاع سوریه و عراق تشریح کند.

محکومیت دو ایرانی در آلمان برای دور زدن تحریم‌ها
ایلنا: دادگاهی در شهر فرانکفورت آلمان دو ایرانی را به اتهام قاچاق ده‌ها موتور هواپیمای بدون خلبان ساخت این کشور به ایران محاکمه کرد. این دادگاه «یمان جی آل» را که تابعیت آلمانی داشت به همراه «داوود ای» به نقض قانون تجارت خارجی آلمان متهم کرد.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها