شناسه خبر : 12456 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

احمدی‌نژاد بهانه حمله به هاشمی‌رفسنجانی
index:1|width:30|height:20|align:right نوشت: «هاشمی اخیراً تاکید کرده است که «روحانیت دو بار فریب خورد، یک بار در مورد بنی‌صدر و یک بار هم در مورد احمدی‌نژاد که اولی خسارتش کمتر بود و زمانش هم کوتاه‌تر.» درباره بنی‌صدر، این اشتباه هاشمی بود که در آن زمان به عنوان سرپرست وزارت کشور برگزارکننده انتخابات ریاست‌جمهوری بود و چون تایید صلاحیت نامزدها در فقدان شورای نگهبان در آن دوره به عهده وزارت کشور بود، با اشتباه هاشمی و اصرار او به ایرانی‌الاصل بودن جلال‌الدین فارسی [که بعد با دستور حضرت امام(ره) از کاندیداتوری کنار رفت] عملاً راه برای ریاست‌جمهوری بنی‌صدر باز شد. اما اشتباه هاشمی درباره احمدی‌نژاد این بود که از سال 1372 سه دوره پیاپی به عنوان استاندار نمونه انتخاب شد. باید گفت اصلی‌ترین عامل ورود احمدی‌نژاد به قدرت، خود هاشمی بوده است.»

سیدحسن خمینی استعدادی شبیه امام دارد
index:2|width:30|height:20|align:right در گفت‌وگویی با اکبر هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام سوالاتی درباره جایگاه سیدحسن خمینی و علت «علامه خواندن» او را مطرح کرد. هاشمی در پاسخ گفت: «...علامه خیلی پایین‌تر از آیت‌الله است. علامه یعنی کسی که زیاد می‌داند و حسن آقا خیلی می‌داند و انسان بسیار خوش استعدادی است و شبیه استعدادهای امام را دارد و اهل کار‌کردن است. در قم درس خارج می‌گوید و شاگردهای خوبی دارد. انسان کوچکی نیست که علامه برایش زیاد باشد...آیت‌الله از همه بالاتر است. الان این‌گونه شده است و یک‌دفعه آیت‌الله می‌شویم. وقتی ترور شده بودم، برای اولین بار در روزنامه دیدم که برای من آیت‌الله می‌گویند. من اعلام کردم شما می‌خواهید مرا بالا بیاورید، آیات را پایین می‌آورید.

آرمیتا نماد مقاومت ملی
index:3|width:30|height:20|align:right نوشت: پیام تبریک به خاطر بالغ ‌شدن یکی از فرزندان مجاهدان هسته‌ای، نشان می‌دهد زمانی که توافق هسته‌ای به بلوغ خود برسد و در چارچوب حفظ کرامت و عزت مردم و استقلال کشور و رعایت خطوط قرمز به دست آید، آن زمان است که مذاکرات هسته‌ای نیز به بلوغ خود رسیده و قطعاً دولتمردان، مستحق تبریک و برپایی جشن تکلیف و بلوغ هسته‌ای خواهند بود و در غیر این صورت جنجال‌آفرینی و انجام عملیات روانی و برپایی جشن‌های بدون دلیل، عملی مذموم، غیرمنطقی و ناپسند شناخته خواهد شد... امروز عملاً «آرمیتا» به‌عنوان «الگوی شکست‌ناپذیری و مقاومت ملی» به مردم ایران و جهان معرفی شده است. امروز ایران اسلامی با پرچم «آرمیتا» میدان جدیدی از مبارزه با توحش مدرن غربی را آغاز کرده است.

اشتباه بزرگ روحانی به روایت زیباکلام
index:4|width:30|height:20|align:right در گفت‌وگویی با صادق زیباکلام استاد دانشگاه تهران نوشت: به نظر من دولت اصولگرایان چندین ارثیه برای دولت یازدهم باقی گذاشت از جمله تحریم‌ها، فساد اقتصادی، بدهی‌های سنگین و ارثیه دیگر پرداخت یارانه به 77 میلیون نفر بود. در هیچ کشوری نمی‌بینید که به فردی که ماهیانه 10 میلیون درآمد دارد 45 هزار تومان یارانه بدهند و به شخصی که 400، 500 هزار تومان در ماه درآمد دارد هم، همان 45 هزار تومان را بدهند. چنین چیزی در تاریخ وجود نداشته است. به نظر من دولت روحانی اشتباه بزرگی مرتکب شد. روحانی از همان ابتدا باید محکم می‌ایستاد و زیر بار پرداخت یارانه نمی‌رفت. باید به جای تشخیص افرادی که درآمد بالا دارند، یارانه‌ها را یکجا قطع می‌کرد. اقشار و افراد محروم جامعه یعنی کسانی که زیر یک میلیون تومان درآمد دارند باید شناسایی می‌شد.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید