شناسه خبر : 11821 لینک کوتاه

نماز عید فطر به امامت مقام معظم رهبری

عید فطر زیر سایه غزه

آیت‌الله خامنه‌ای در خطبه اول نماز با تبریک عید خجسته و پرطراوت فطر، مجالس گسترده قرآن و ذکر و اطعام، توسلات و تضرعات شب‌های پرشور قدر و خشم و خروش عظیم ملت را در روز جهانی قدس، زمینه‌ساز کسب رحمت و برکات الهی برشمردند و افزودند: این حقایق زیبا، باعثشد ملت، سرافرازانه رمضان مبارک را به عید فرخنده فطر پیوند دهد.

در میانه هفته گذشته با حلول ماه شوال، نماز عید فطر به امامت مقام معظم رهبری در مصلای امام خمینی (ره) پایتخت برگزار شد. نماز عیدی که از پیش آشکار بود به محکومیت جنایات اسرائیل در غزه می‌پردازد. آیت‌الله خامنه‌ای در خطبه اول نماز با تبریک عید خجسته و پرطراوت فطر، مجالس گسترده قرآن و ذکر و اطعام، توسلات و تضرعات شب‌های پرشور قدر و خشم و خروش عظیم ملت را در روز جهانی قدس، زمینه‌ساز کسب رحمت و برکات الهی برشمردند و افزودند: این حقایق زیبا، باعث شد ملت، سرافرازانه رمضان مبارک را به عید فرخنده فطر پیوند دهد. ایشان به مردم توصیه کردند: این گونه مسائل را که در شکل دادن به سبک زندگی اسلامی تاثیرگذار است هرچه بیشتر توسعه دهند. مقام معظم رهبری خطبه دوم نماز را با توجه به اهمیت حوادث غزه، به این موضوع اختصاص دادند. ایشان قضیه غزه را «مساله اول جهان اسلام و دنیای انسانیت» برشمردند و با اشاره به قتل‌عام کودکان معصوم غزه و مظلومیت مادران این سرزمین تاکید کردند: گرگ درنده‌ای به نام رژیم صهیونیستی در غزه در حال فاجعه‌آفرینی است و بشریت باید در مقابل جنایات این رژیم خونخوار کافر عکس‌العمل نشان دهد. ایشان در ادامه سه نکته مهم را در خصوص قضیه غزه مورد تاکید قرار دادند:
1- ضرورت محکومیت و مجازات جانیان صهیونیست و حامیانش
2- تجلیل از مقاومت بی‌نظیر مردم غزه
3- لزوم تقویت و تجهیز ملت فلسطین.

آیت‌الله خامنه‌ای جنایات آشکار سردمداران رژیم صهیونیستی در غزه را یک نسل‌کشی و فاجعه عظیم تاریخی خواندند و تاکید کردند: هم مجرمان و هم پشتیبانان و حامیان مستکبر آنها باید در سطح جهانی محکوم و مجازات شوند، حال چه این مجرمان در راس قدرت باشند و چه از قدرت برکنار شده و سقوط کرده باشند و این همان چیزی است که سخنگویان ملت‌ها و مصلحان و دلسوزان عالم باید مطالبه کنند. ایشان تحمل اعجاب‌برانگیز و مقاومت تحسین‌برانگیز مردم غزه را دومین نکته مهم در قضیه غزه خواندند و افزودند: مردم غزه در یک منطقه کاملاً محاصره شده و در حالی که تمام امکانات محدود آنها در معرض حملات شبانه‌روزی و بی‌رحمانه دشمن پلید، خبیث، نجس و بی‌رحم صهیونیست است، شجاعانه ایستاده و مقاومت می‌کنند. آیت‌الله خامنه‌ای، مقاومت و قدرت ایستادگی مردم مظلوم غزه را درسی بزرگ برای همه خواندند و افزودند: این مقاومت فراتر از تصور، نشان‌دهنده قدرت ایستادگی انسان و قدرت مقاومت یک ملت است و سرانجام نیز همین مردم به توفیق و به اذن الهی بر دشمن خود پیروز خواهند شد. ایشان، در پایان به سخنان و تلاش سران سیاسی جبهه استکبار از جمله رئیس‌جمهور آمریکا برای خلع سلاح حماس و جهاد اسلامی فلسطین اشاره کردند و افزودند: هدف از خلع سلاح مقاومت این است که همین امکانات محدودی را هم که جریان مقاومت برای دفاع مختصر از مردم فلسطین در اختیار دارد، از آن بگیرند تا دشمن صهیونیست هر زمان که اراده کرد بتواند فلسطین را در‌هم بکوبد و فلسطینی‌ها نیز امکان دفاع نداشته باشند. بر‌خلاف نظر و تلاش حامیان رژیم کودک‌کش صهیونیست، همه دنیا از جمله دنیای اسلام موظف است هر چه می‌تواند به تجهیز ملت فلسطین کمک کند.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها