شناسه خبر : 11790 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

اتحاد مخالفان برجام برای حذف روحانی
index:1|width:40|height:19|align:right در یادداشتی نوشت: ...اصولگرایان نظر کلی و واحدی نسبت به روحانی ندارند. بخشی که نمی‌خواهند دولت روحانی و گفتمان اصلاح‌طلبی پیش برود، حتماً به سمت احمدی‌نژاد گرایش پیدا می‌کنند اما آن جریان سنتی و عاقل‌تر حتماً همراهی نخواهد کرد. اما باید منتظر بمانیم و ببینیم روحانی چه خواهد کرد. یکی از انتظارات جدی در جامعه ایجاد تحول اقتصادی است. اینکه تا چه حدی دولت فارغ از گفتاردرمانی، موضوع تحول اقتصادی و معیشتی مردم را عملیاتی کند مهم است. ما جامعه توسعه‌نیافته‌ای هستیم که حدود ۴۰ درصد آحاد مردم غیرشهری هستند. احمدی‌نژاد هم تقریباً طبقه متوسط را از بین برد و فقر را گسترش داد. مهم‌ترین رقیب احمدی‌نژاد جریانی است که الان قوه مجریه را به دست گرفته است. نکته مهم این است که خط قرمز تندروها همین جریان است.
احتمال مسمومیت سلحشور توسط سرویس‌های بیگانه
index:2|width:40|height:23|align:right به نقل از ابراهیم جباری فرمانده سپاه ولی‌امر در مراسم بزرگداشت مرحوم فرج‌الله سلحشور، کارگردان سینما نوشت: «...احتمال دارد او توسط سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه مسموم شده باشد...تفکر قرآنی او عالمگیر شده است. هنر مبلغ و مروج ارزش‌های دینی است. یک جامعه را دگرگون می‌کند...من در نقش حبیب بن مظاهر در نمایش حر مرحوم سلحشور دو ماه تمرین کردم؛ اما برای این کار ساخته نشده بودم... چون سلحشور آثارش برآمده از قرآن بود، رویه‌اش ضدصهیونیستی بوده است.» او با اشاره به خاطره معاینه دکتر و اعلام اینکه او بیش از هفت ماه زنده نخواهد ماند و سلحشور سه سال برای نگارش موسی (ع) وقت نیاز داشت، تاکید کرد پس از آن معاینه آن مرحوم چهار سال زیست تا متن فیلمنامه‌اش را کامل کند.
به مردان زن‌صفت رای ندهید!
index:3|width:40|height:11|align:right به نقل از نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه نوشت: الان شما با من صحبت می‌کنید من می‌توانم حرف اول و آخر و وسط شما را جدا کنم و منتشر کنم. می‌توانم با حرف‌های شما بازی کنم. ما گفتیم به مردان رای بدهید، نه مردان زن‌صفت اینها آمدند گفتند این گفته به زن‌ها رای ندهید. ... گفتم ما که مرد هستیم و در طول 24 ساعت 20 ساعت کار می‌کنیم باز هم کم می‌آوریم. اینها که زن هستند و باید از بچه‌هایشان مراقبت کنند و شوهرداری هم بکنند، بیشتر کم می‌آورند. [شما گفته بودید که زن‌ها آنجا نیایند، بلا سرشان می‌آورند]: نه اصلاً چنین چیزی نگفته‌ام! شما از آقایان اکبریان و رحمانی و محجوب بپرسید. اینها همه ترک هستند. بیایند ترجمه کنند. چرا به ترجمه بی‌بی‌سی استناد می‌کنند؟ مگر بی‌بی‌سی دوست ماست؟
دین اسلام به بیت‌المال بیشتر حساس است تا بدحجابی
index:4|width:40|height:18|align:right نوشت: محمدتقی فاضل‌میبدی، عضو مجمع محققین حوزه علمیه قم نسبت به سخنان اخیر احمد علم‌الهدی مبنی بر آنکه بدحجابی گناهی بدتر از اختلاس است، گفت: اسلام آنقدر که در مسائل بیت‌المال حساس است در سایر موارد نظیر بدحجابی حساس نیست. متاسفانه آن‌کسی که می‌گوید بدحجابی گناهی بدتر از اختلاس است توجه به این نکته نداشته است. او همچنین به خطبه‌های حضرت علی (ع) در نهج‌البلاغه اشاره کرد و افزود: در این کتاب ارزشمند حضرت علی آنچنان که بر مسائل مالی و بیت‌المال تاکید داشتند در خصوص حجاب نداشته‌اند. ایشان در این کتاب نفرموده‌اند که باید علیه بدحجابی مبارزه کرد یا زنان را مجبور به رعایت حجاب کنیم ولی بارها و بارها مسوولان دولت خود را به حفظ بیت‌المال سفارش کردند.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها