شناسه خبر : 11140 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

قانونی برای تحقیر نژادها
index:1|width:60|height:20|align:right در یادداشتی به قلم عباس عبدی نوشت:... وقتی یک تیم ایرانی با یک تیم عربی به ویژه سعودی مسابقه دارد، رجزخوانی‌های مبتذل خود را آغاز می‌کنند. شعارهای مبتذلی که در این مورد سر دادند جملگی حکایت از ظرفیت بروز بیماری توهین نژادی در جامعه ایران دارد. حتی اگر بخش قابل توجهی از هموطنان ما عرب نبودند، باز هم این نوع توهین‌ها خلاف انسانیت و ارزش‌های اسلامی و نیز ارزش‌های یک جامعه متمدن است، چه رسد به اینکه بخش قابل توجهی از مردم یک استان ایران از این قوم هستند... بنابراین پیشنهاد موکد این است که برای مقابله با شکل‌گیری و رسوب این فرهنگ و رفتار زننده، قانون متناسبی در نفی هرگونه تحقیر و توهین (غیرشخصی) تدوین و از آن مهم‌تر اینکه با قاطعیت اجرا شود و مانع از نفرت‌افکنی در جامعه شود.

نگرانی از علامه خطاب شدن حسن خمینی
index:2|width:60|height:20|align:right نوشت: هاشمی‌رفسنجانی در یک میتینگ سیاسی که به نام یادبود مرحوم خدیجه ثقفی همسر امام راحل برگزار شد، حسن خمینی را «علامه» نامید. نکته‌ای که معمولاً در این میان کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، سابقه هاشمی در تعریف و تمجید از برخی چهره‌ها و سنگر گرفتن در پشت نام آنهاست چنانچه بازخوانی تاریخ نشان می‌دهد پیش از این نیز وی در سال ۸۸ با مطرح کردن میرحسین موسوی و به صحنه کشاندن وی، نهایت استفاده خود از حضور او در انتخابات را انجام داد. حال به نظر می‌رسد جدیدترین پروژه هاشمی‌رفسنجانی مطرح کردن سید‌حسن خمینی و سنگر گرفتن پشت تابلوی بیت امام و نوه بنیانگذار انقلاب است تا به این وسیله، اهداف پیدا و پنهان خود را جلو ببرد.

لفظ اعتدال خیانت به اسلام است!
index:3|width:60|height:20|align:right نوشت: جعفر شجونی، عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: جلسه محمد یزدی، موحدی‌کرمانی و محمدتقی مصباح‌یزدی پس از دو بار تعویق روز ۱۸ فروردین برگزار شد. فایده این جلسه این بود؛ این سه روحانی هستند و انقلاب فرزند روحانیت و جامعه روحانیت است، مردم بلاد هم توقع دارند اگر حادثه‌ای پیش می‌آید نظر جامعتین را بدانند... ان‌شاءالله در آینده هرچه پیش رو هست از انتخابات مجلس تا انتخابات خبرگان هم در کنار هم خواهند بود... در صدر اسلام هم مصیبت پیش آمد؛ ابوموسی اشعری با لفظ اعتدال وارد میدان شد و علی بن ابی‌طالب را خانه‌نشین کرد. او مدعی شد علی اعتدال ندارد و تندرو است. به دلیل همین خیانت در نهایت اسلام به دست معاویه افتاد. اعتدال خیانتی بود که توانست علی را خانه‌نشین کند.

رویداد فرودگاه جده و پروتکل‌های دو طرف
index:4|width:60|height:20|align:right در یادداشتی نوشت: سفارت عربستان سعودی از رویداد جده ابراز تاسف کرده است، همچنین ماموران خاطی از کار برکنار و بازداشت شده و در انتظار محاکمه هستند. در اینجا تنها اقدام باقی‌مانده برگزاری دادگاه عادلانه و پیگیری دیپلماتیک جمهوری اسلامی برای اعمال مجازات آن دو مامور متخلف است. متاسفانه در روزهای گذشته برخی رسانه‌ها سطح توقع عمومی از میزان واکنش دولت ایران به این اقدام را افزایش داده‌اند. نکته‌ای که به نظر می‌رسد در بسیاری از این واکنش‌ها مغفول مانده این فقره است که اقدام ماموران متخلف فرودگاه جده را نباید به ‌پای زمامداران عربستان، شهروندان، قومیت یا اعتقادات رایج در این کشور نوشت. با این توضیح به راحتی می‌توان نوع مواجهه دو دولت تهران و ریاض به این مساله را توجیه و آن را مطابق با پروتکل‌های دو طرف دانست.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید