شناسه خبر : 10996 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

با خبرگزاری‌ها

اکبر هاشمی‌رفسنجانی در دیدار جولیو هاس، سفیر سوئیس در ایران با اشاره به فراز و نشیب‌های شرایط سیاسی گفت: اخلاق دیپلماتیک ایجاب می‌کند که به تعهدات پایبند باشیم، چرا که خلف وعده‌ها، ریشه اعتمادها را می‌سوزاند. تند.

توصیه هاشمی به غرب
ایسنا
: اکبر هاشمی‌رفسنجانی در دیدار جولیو هاس، سفیر سوئیس در ایران با اشاره به فراز و نشیب‌های شرایط سیاسی گفت: اخلاق دیپلماتیک ایجاب می‌کند که به تعهدات پایبند باشیم، چرا که خلف وعده‌ها، ریشه اعتمادها را می‌سوزاند. وی همچنین همکاری برای انتقال گاز به اروپا را ظرفیت آماده همکاری ایران و سوئیس دانست.

انتقاد ایران از شورای امنیت
ایرنا
: حسین دهقانی، سفیر و سرپرست نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در نیویورک تحریم‌های تحمیلی شورای امنیت علیه کشورها را یکی از دغدغه‌های جدی اعضای جنبش عدم تعهد برشمرد و از شورای امنیت به خاطر پرداختن به مسائلی خارج از حوزه وظایف خود و علاوه بر آن ورود به حیطه تعیین مصادیق و تعاریف که حوزه عملکرد و اختیارات مجمع عمومی است انتقاد کرد.

حمایت اخضرابراهیمی از حضور ایران در سوریه
ایلنا
: اخضر ابراهیمی، نماینده پیشین سازمان ملل و اتحادیه عرب در امور سوریه تاکید کرد که بدون حضور و مشارکت ایران، حل مساله سوریه بسیار دشوار خواهد بود. او در ادامه بر ضرورت مشارکت همه طرف‌ها در کنار خاندان اسد در سوریه تاکید کرد و افزود داعش و متحدانش در سوریه و عراق در نهایت با شکست مواجه خواهند بود اما هر گروهی چه عربی و چه خارجی که به دنبال تحقق این شکست است باید در این باره با ایران گفت‌وگو کند.

توصیه لاریجانی به ایرانیان مقیم خارج
خانه‌ملت
: علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با جمعی از نخبگان ایرانی مقیم سوئیس گفت: تا زمانی که موتور صنعت ایران به خوبی به حرکت درنیاید، نمی‌توان در دیگر زمینه‌ها فعالیت کرد. وی اظهار داشت: زمینه‌های سرمایه‌گذاری در بخش صنعت در ایران فراهم شده و در این راستا قوانینی برای تسهیل سرمایه‌گذاری در کشور به تصویب رسیده است.

نگرانی اسرائیل از توافق محرمانه ایران و آمریکا
فارس
: یک دیپلمات اسرائیلی مدعی شد ممکن است آمریکا و ایران طی مذاکراتی محرمانه بر سر موضوع هسته‌ای به توافقی دست یابند که مورد پسند تل‌آویو نباشد. وی با اشاره به شانس اندک دستیابی به توافق هسته‌ای تا ضرب‌الاجل 24 نوامبر (سوم آذر) میان ایران و گروه موسوم به 1+5، مدعی شد که ممکن است تهران و واشنگتن به‌دنبال توافق پنهانی باشند.

ادعای دستگیری هشت ماهیگیر اماراتی از سوی ایران
تسنیم
: منابع اماراتی مدعی شدند ایران ۵۰ ماهیگیر از جمله هشت اماراتی را به اتهام ورود غیرقانونی به آب‌های سرزمینی خود بازداشت کرده است و آنها را محاکمه خواهد کرد. این افراد در ساحل جزیره کیش در درون قایق‌هایشان زندانی هستند و تنها برای خرید مواد غذایی و شارژ تلفن همراه مجاز به خروج از قایق هستند.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها