شناسه خبر : 10678 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

با خبرگزاری‌ها

اعتراض ظریف به سفیر نروژ
مهر: محمد‌جواد ظریف با انتقاد از اخراج دانشجویان ایرانی از نروژ به اودیسه نورهیم، سفیر این کشور گفت: اخراج دانشجویان ایرانی بر افکار عمومی و محافل دانشگاهی ما تاثیر منفی داشته و این به ضرر نروژ است. در این زمینه لازم است نروژ از ادامه این روند جلوگیری کند زیرا دانشجویان ایرانی برای تحصیل در نروژ حضور دارند.

ضرورت حذف کلمه تحریم از مناسبات جهانی
ایسنا: حسن روحانی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در زمینه مذاکرات هسته‌ای کاملاً جدی است، گفت: امیدواریم طرف‌های ما هم در این مذاکرات جدی باشند تا بتوانیم در زمان باقی‌مانده به توافق جامع دست پیدا کنیم و امیدوارم کلمه تحریم از روابط جهانی حذف شود.

بهانه‌های 1+5 همچنان باقی است
خبرآنلاین: سیدعباس عراقچی، مذاکره‌کننده ارشد ایرانی با بیان این مطلب که لحن سخنان عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده آمریکا حاکی از ادامه بهانه‌جویی‌های 1+5 است، گفت: تا وقتی پیشرفت مشخصی در مذاکرات نباشد نیازی به مذاکرات در سطح وزرا نداریم؛ به نتیجه رسیدن مذاکرات در نیویورک را بعید می‌دانیم چرا که در برخی موضوعات اختلافات جدی است.

رد میانجیگری کویت برای ایران
ایرنا: خالد جار، معاون وزیر امور خارجه کویت با رد هرگونه میانجیگری در قبال حضور ایران در کنفرانس بین‌المللی مبارزه علیه داعش بر آمادگی کشورش به هماهنگی با ایران خارج از چارچوب ائتلاف بین‌المللی علیه داعش تاکید کرد و گفت: اما با این حال کویت برای تغییر مواضع آمریکا و عربستان در قبال حضور ایران در ائتلاف بین‌المللی علیه داعش به میانجیگری نخواهد پرداخت.

انتظار بان کی مون برای دیدار با روحانی
ایلنا: بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد با اشاره به اینکه در انتظار دیدار روحانی و ظریف در نیویورک است، گفت: همواره آماده گفت‌وگو و مشاوره با رهبران ایران هستم و از دمیستورا نماینده ویژه خود در سوریه نیز درخواست کردم با رهبران ایران مذاکراتی داشته باشد و وی نیز به زودی به ایران سفر خواهد کرد؛ همان‌طور که در گذشته نیز بارها گفته‌ام وقتی که موضوع به صلح و امنیت و هماهنگی در منطقه مربوط باشد، ایران بازیگر و کشور مهمی در منطقه است.

احیای قدرت منطقه‌ای ایران
فارس: جان بولتون، سفیر اسبق آمریکا در سازمان ملل متحد گفت: برنامه‌های هسته‌ای ایران خارج از توجه باراک اوباما باقی‌مانده و به پیشرفت خود ادامه می‌دهد. در حالی‌ که بحران اوکراین و داعش تیتر اول رسانه‌های خارجی شده تهران موفق شده است زیرساخت‌های هسته‌ای و نیز مواضعش در مذاکرات با پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد را تقویت کند.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها