شناسه خبر : 32131 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

برای موفقیت در آموختن زبان فرانسوی به چه نکته هایی توجه کنیم؟

بسیاری از زبان آموزان برای اینکه بتوانند به خوبی زبان فرانسه را بیاموزند سعی می کنند انواع کتاب های آموزش زبان فرانسه و منابع موجود را مطالعه کنند. با انجام چنین کاری زبان آموزان لازم است زمان و انرژی بسیاری صرف یادگیری کنند، اما آیا روش های نتیجه بخش دیگری نیز وجود دارد؟

البته برای اینکه در یادگیری هر زبانی بتوانید موفق شوید، لازم است تلاش کنید و پیشرفت شما با گذر زمان به تدریج نمایان می شود. اما شما می توانید با یادگیری این زبان در دوره های تدریس خصوصی زبان فرانسه از فواید بسیاری برخوردار شوید و به شکل آسان تری سطح هر یک از مهارت های اصلی زبان فرانسه خود یعنی خواندن، شنیدن، گوش دادن و صحبت کردن را افزایش دهید.

هنگامی که شما در ابتدا شروع به یادگیری زبان فرانسه می کنید، منابع بسیار خوبی برای یادگیری این زبان پیدا کنید. برای اینکه بتوانید در ابتدای کار خود درک بهتری از این زبان داشته باشید، هنگامی که به جست‌وجوی کتاب‌ها و منابع آموزشی می پردازید، سعی کنید منابعی را انتخاب کنید که در آنها سعی نشده است که به آموزش قوانین دستور زبان دشوار و یا کلمات پیچیده پرداخته شود.

برخی از زبان آموزان در ابتدای روند یادگیری خود ممکن است با مواجه شدن با منابع گوناگون دچار سردرگمی شوند. زبان ها معمولا دارای بیش از یک صد هزار کلمه هستند، اما افرادی که به زبان فرانسه صحبت می کنند تنها کسری از این کلمات را در صحبت های روزانه خود و برقراری ارتباط با دیگر افراد به کار می برند. در دوره های زبان فرانسه آموزش زبان دایلو زبان آموزان به شکل بسیار کاربردی مطالب گوناگون را می آموزند و یادگیری خود را با آموختن نکات و عبارت هایی که کاربرد بالایی دارد شروع می کنند.

لازم است در ابتدا حتما تمرکز خود را روی کلماتی قرار دهید که می دانید پر کاربرد هستند و نیاز نیست که زمان و انرژی خود را صرف مطالعه و حفظ عبارت های دشوار که به ندرت از آن ها استفاده خواهید کرد، کنید. برخی از موضوعات رایجی که در ابتدای یادگیری زبان فرانسه در کلاس‌های آموزشی روی آن تمرکز می شود شامل احوالپرسی به زبان فرانسه، نحوه معرفی خود، مهم‌ترین افعال، ساختارهای جملات پایه، توضیح اینکه چرا زبان فرانسه را می آموزید، شغل و رشته تحصیلی خود و اینگونه مباحث می باشد.

هنگامی که شما بتوانید درک بیشتری از زبان فرانسه داشته باشید و به سطحی برسید که بتوانید یک مکالمه ساده و پیوسته با یک فرد دیگر داشته باشید، وقت آن رسیده است که به سراغ مطالعه و یادگیری مطالب دشوار تر بروید. اگر در ابتدا تمرکز خود را روی یادگیری مباحث ساده تر قرار دهید، پیشرفت خود را مشاهده خواهید کرد و سپس با انگیزه بیشتر می توانید به یادگیری موضوعات و ساختارهای دشوارتر در این زبان بپردازید.

در نتیجه در صورتی که شما تازه شروع به یادگیری زبان فرانسه کرده اید، بهتر است که تمرکز خود را روی کلمات و عبارات رایج که معمولا توسط افراد بومی فرانسوی زبان در مکالمه‌های عادی و روزمره استفاده می شود، قرار دهید. مباحث دشوارتر را برای یادگیری در آینده بگذارید تا یادگیری این زبان برای شما کاری دشوار نباشد.

همچنین بهتر است سعی کنید همیشه اصطلاحات و عبارت‌های زبان فرانسه را در موضوعات گوناگون بیاموزید. مغز انسان بهتر می تواند نکات و مطالب را با توجه به موضوع و شرایط آن به خاطر بیاورد. هر چه که ارتباط بیشتری در حین یادگیری عبارت‌های جدید ایجاد کنید، بهتر و در مدت زمان طولانی تری آنها را به خاطر خواهید سپرد.

یکی از روش‌های آسان برای انجام این کار این است که سعی کنید عبارت‌هایی که از چند کلمه تشکیل شده است یا جملات را به خاطر بسپارید تا اینکه کلمات را به صورت مجزا یاد بگیرید. در چنین حالتی شما ارتباط هایی میان کلمات و همچنین قوانین دستور زبان ایجاد خواهید کرد و آنها را به خاطر خواهید سپرد. در نتیجه برای یادگیری سعی کنید که از جملات، داستان ها، موقعیت ها و بسیاری از چیزهایی که موجب ایجاد ارتباط با کلمات جدید می شود استفاده کنید.

یادگیری به این روش موجب می شود که شما آن چه را که آموخته اید بهتر به خاطر بسپارید، به مدت زمان طولانی تری آنها را به یاد بیاورید و با سرعت بیشتری بیاموزید. آموزش در کلاس‌های زبان فرانسه خوب به این شکل صورت می گیرد که زبان آموزان بتوانند با انجام فعالیت‌های گروهی یا تک نفره درک بهتری از مطالب آموزشی داشته باشند و به طور موثرتری به خاطر بسپارند.

برای مثال در کلاس‌های زبان شما به خواندن یک متن که در ارتباط با موضوعی رایج و شناخته شده است می پردازید و معنی و عبارت های موجود در آن را بررسی می کنید تا درک خوبی از آن کسب کنید. سپس سعی خواهید کرد که به کمک معلم و هم کلاسی های خود درباره آن صحبت کنید. برای مثال موضوع متن می تواند در ارتباط با «فواید خواندن کتاب» باشد. به احتمال زیاد شما نیز در این زمینه نظرات گوناگونی خواهید داشت و با بیان کردن دیدگاه خود می توانید دیگران را از جنبه‌های مختلف کتاب خواندن مطلع کنید.

همچنین تک‌ تک هم کلاسی‌ها و معلم شما نیز نظر خود را درباره فواید خواندن کتاب مطرح خواهند کرد و شما به صحبت‌های آن ها گوش خواهید داد. در چنین شرایطی می توان از انواع فعالیت‌های کلاسی برای ایجاد فرصت یادگیری بهتر زبان فرانسه استفاده کرد. با قرار گرفتن در چنین محیطی و مشارکت در صحبت‌ها و انجام فعالیت‌ها قادر خواهید بود که در پایان کلاس درک بسیار خوبی از آنچه که آموخته‌اید داشته باشید و مطالبی که یاد گرفته اید را به مدت زمان طولانی‌تری به یاد خواهید آورد.

به همین جهت توصیه می شود که تنها با خواندن چند کتاب و مطالعه چند منبع آموزشی به یادگیری زبان فرانسه نپردازید، زیرا لازم است که شما در یک محیط  که در آن افراد به زبان فرانسه صحبت می کنند همانند کلاس های زبان فرانسه نیز قرار گیرید و به زبان فرانسه گوش دهید و صحبت کنید. در چنین شرایطی شما می توانید اشکالات دستور زبانی، اشتباهات مربوط به عبارت‌هایی که استفاده می کنید را برطرف کنید و همچنین تلفظ یا املاء شما در نوشتار مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و در صورت نیاز توسط معلم شما اصلاح می شود.