شناسه خبر : 31642 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (بین‌الملل)

تقاضای آزادی مشروط رهبر مخالفان روسیه رد شد

ایلنا نوشت: درخواست آزادی منتقد کرملین که به دلیل بیماری در بیمارستان نظامی به سر می‌برد، توسط دادگاه روسیه رد شد. الکسی ناوالنی که بیش از یک ماه پیش به دنبال دعوت از معترضان برای شرکت در یک تظاهرات بدون مجوز دستگیر شد، به دلیل بیماری به بیمارستان منتقل شده بود. وکیل وی اعلام کرده است که سلولی که او در آن زندانی است عامل بیماری موکلش بوده است و احتمال اینکه بیماری وی ناشی از مسمومیت باشد، وجود دارد. درخواست برای آزادی مشروط وی به دلیل بیماری توسط دادگاه روسیه رد شده است. سه‌شنبه پیش بیمارستان مسکو با صدور حکم ترخیص ناوالنی پس از بهبود وضعیت عمومی‌اش اعلام کرد که نتوانسته علت بیماری را تشخیص دهد.

احضار دومین کودک فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی

خبرگزاری فارس نوشت: رژیم صهیونیستی با ابلاغیه‌ای رسمی، «قیس فراس عبید» کودک شش‌ساله از «عیسویه» قدس را برای بازجویی احضار کرد. رژیم صهیونیستی ابلاغیه‌ای رسمی به خانواده قیس داده و بر اساس این ابلاغ وی باید در مرکز بازجویی حضور پیدا کند. رژیم صهیونیستی همچنین «محمد ربیع علیان» از شهر عیسویه قدس را به اتهام پرتاب سنگ به سمت خودروهای گشتی صهیونیستی برای بازجویی فراخوانده بود. رسانه‌ها اعداد مختلفی درباره سن وی اعلام کرده بودند اما پدر محمد گفته، او چهار سال و هفت ماه دارد. اخیراً مرکز پژوهش‌های ویژه اسرای فلسطینی اعلام کرد، بازداشت فلسطینی‌ها در شهرهای مختلف قدس به‌ویژه در سال جاری میلادی افزایش شدیدی داشته است. در شش ماه اول امسال ۲۶۰۰ فلسطینی بازداشت شدند.

همکاری سندرز با خواننده رپ

ایرنا نوشت: برنی سندرز به منظور تشویق رای‌دهندگان برای مشارکت در انتخابات با یک خواننده رپ همکاری می‌کند. نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به منظور جذب جوانان رای‌دهنده با «کاردی بی»، خواننده رپ این کشور همکاری می‌کند. دو نفر در یک مرکز زیبایی در شهر «دیترویت» واقع در شمال ایالات متحده که مکان مناسبی برای خوانندگی کاردی بی است، برای فیلمبرداری تبلیغاتی دیدار کردند. سندرز در مصاحبه با شبکه «سی‌ان‌ان» گفت: «پیش از آغاز تصویربرداری روی شیوه‌های جذب جوانان به مسائل سیاسی کار می‌کنیم، بسیاری از جوانان رای می‌دهند،‌ اما این کافی نیست.» کاردی بی پس از آن عکسی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر و از او برای همکاری در راستای تغییر کشور قدردانی کرده است.

پیشنهاد مغز متفکر حملات 11 سپتامبر

دنیای اقتصاد نوشت: خالد شیخ‌محمد، مغز متفکر حملات ۱۱ سپتامبر اعلام کرد که آماده ارائه کمک به خانواده‌های قربانیان در انجام شکایت‌های قضایی‌شان علیه عربستان است تا در ازای آن، واشنگتن از صدور حکم اعدام علیه وی کوتاه بیاید. «پتی کالهین»، در گزارشی برای الجزیره نوشت پیشنهاد خالد محمد اواخر روز جمعه (دو هفته پیش) در نامه‌ای فاش شد که به دادگاه محلی منهتن داده شد. وکلای افراد آسیب‌دیده با اعلام دریافت این نامه اظهار کردند در این صورت عربستان به پرداخت میلیاردها دلار محکوم می‌شود. الجزیره به نقل از روزنامه وال‌استریت‌ژورنال نوشت، شکایت‌های ارائه‌شده در نیویورک، دولت عربستان را به کمک به هماهنگی حملات ۱۱ سپتامبر متهم می‌کند. خالد شیخ‌محمد، آمادگی خود را برای ادای شهادت آماده کرده است.

دراین پرونده بخوانید ...