شناسه خبر : 29057 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

باخبرگزاری‌ها (جهان)

مهر: کمیته برگزاری نشست اقتصادی ریاض از سخنرانی ولیعهد عربستان در جریان جلسه روز سه‌شنبه گذشته این نشست خبر داد. در بیانیه این کمیته آمده که در جریان این جلسه با حضور سلمان بن‌حمد آل‌خلیفه ولیعهد بحرین در خصوص مسائل مربوط به اقتصاد کشورهای عربی گفت‌وگو شد.

ایسنا: رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا هشدار داد، یک حمله خارجی باعث صلحی بادوام در ونزوئلای بحران‌زده نمی‌شود.

تسنیم: رئیس‌جمهور بولیوی ضمن محکوم کردن تصمیم ایالات متحده برای خروج از پیمان موشک‌های میان‌برد، آمریکا را دشمن صلح جهانی ارزیابی کرد. پس از تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا برای خارج شدن از توافق هسته‌ای با روسیه، اوو مورالس رئیس‌جمهور بولیوی این تصمیم را محکوم و تاکید کرد: ایالات متحده دشمن صلح جهانی است.

ایلنا: رئیس‌جمهوری روسیه در دیدار با مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت که از تصمیم آمریکا برای خارج شدن از پیمان هسته‌ای شوکه شده است. «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه در دیدار با «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت که از تصمیم «دونالد ترامپ» برای خارج شدن از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد، شوکه شده است.

فارس: دولت اوکراین به سازمان تجارت جهانی به دلیل فعالیت قرقیزستان و ارمنستان در چارچوب اتحادیه اقتصادی اوراسیا شکایت کرد.

ایلنا: منصور هادی رئیس‌جمهوری فراری یمن روز سه‌شنبه عربستان را به طور ناگهانی و مخفیانه به مقصد آمریکا ترک کرد. هنوز دلیل سفر رئیس‌جمهوری برکنارشده و فراری یمن به آمریکا مشخص نشده است.

ایرنا: یک تحلیلگر هندی با مرور مواضع دولت دهلی‌نو در قبال ایران پس از خروج دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا از برجام و همچنین خرید موشک‌های اس‌-400 از روسیه تاکید کرد هند با مهارت تمام توانست بر فشارهای واشنگتن فائق آید.

فارس: دفتر نخست‌وزیری پاکستان با صدور اطلاعیه‌ای از موافقت عربستان برای اعطای 12 میلیارد دلار تسهیلات به پاکستان خبر داد.

مهر: وزارت خارجه آلمان به شهروندانی که قصد سفر به ترکیه دارند در خصوص استفاده از شبکه‌های اجتماعی هشدار داد.

ایلنا: کشورهای عضو گروه هفت خواستار همکاری عربستان با ترکیه در تحقیقات مرتبط با قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی شدند.

مهر: مسوول امور کمک‌های بشردوستانه در سازمان ملل متحد هشدار داد که نیمی از مردم یمن که تعداد آنها به حدود ۱۴ میلیون نفر می‌رسد، با خطر قحطی مواجه هستند. «مارک لوکوک» مسوول امور مربوط به کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد نسبت به وخامت اوضاع انسانی در یمن هشدار داد.

دراین پرونده بخوانید ...