شناسه خبر : 34867 لینک کوتاه

بریده روزنامه‌ها (بین‌الملل)

شباهت دردسرساز یک خواننده چینی با شی جین پینگ

ایسنا نوشت: یک خواننده اپرای چینی بابت شباهتش به رئیس‌جمهوری چین از رسانه‌های اجتماعی این کشور بلاک شده است. لئو کچینگ که اکنون ساکن برلین است، از رسانه اجتماعی برای نمایش قابلیت‌های صدایش استفاده می‌کند. این خواننده تاکید دارد که خودش احساس نمی‌کند شبیه شی جین پینگ، رئیس‌جمهوری چین باشد و این موضوع را که قصد دارد از این شباهت برای اهداف شخصی استفاده کند، نمی‌پذیرد. حساب‌های کاربری او با اینکه با مشخصات خودش بودند، در دو برنامه تیک‌تاک و دویین بارها مسدود شده‌اند. حساب کاربری تیک‌تاک او با حدود ۳۰۰ هزار دنبال‌کننده، به علت تصویر پروفایلش مسدود شده است. عکس او با کت و شلوار و کراوات قرمزرنگ است که ظاهراً شبیه تصاویر رسمی شی جین پینگ است.

کتاب افشاگرانه برادرزاده ترامپ توقیف شد

ایرنا نوشت: دادگاهی در آمریکا به صورت موقت از انتشار کتاب افشاگرانه برادرزاده ترامپ جلوگیری کرد. خانواده ترامپ که پیشتر در توقف انتشار این کتاب شکست خورده بودند، به یک دادگاه دیگر متوسل شده و توانستند حکم توقف موقت انتشار آن را بگیرند. رابرت ترامپ برادر رئیس‌جمهوری آمریکا که شاکی این پرونده است، گفته که این کتاب حاوی اطلاعات بسیار محرمانه بوده و نقض توافقی است که «مری ترامپ» برای عدم انتشار اطلاعات محرمانه امضا کرده است. با این رای دادگاه، مری و شرکت انتشاراتی «سایمون و شوستر» که کتاب افشاگرانه «جان بولتون» مشاور پیشین امنیت ملی ترامپ را نیز منتشر کرده، باید ۱۰ روز دیگر در دادگاه حاضر شده و از انتشار کتاب خود دفاع کنند.

تغییر ترکیب جمعیت در کشمیر و تهدید صلح

ایلنا نوشت: نخست‌وزیر پاکستان تاکید کرد که اعطای مجوز اقامت به هزاران شهروند هندی در منطقه «جامو و کشمیر» صلح و امنیت در جنوب آسیا را به خطر می‌اندازد. عمران خان تاکید کرد: تلاش هند برای الحاق جامو و کشمیر که به‌طور غیرقانونی اشغال کرده است و سپس تلاش این کشور برای تغییر ساختار جمعیتی منطقه، همه اقداماتی غیرقانونی هستند. وی با اشاره به لغو وضعیت ویژه در منطقه مورد اختلاف در آگوست گذشته از سوی هند و همچنین قانون بحث‌برانگیز تابعیت کشمیر گفت: این نقض قطعنامه‌های شورای امنیت و کنوانسیون ژنو است. نخست‌وزیر پاکستان تایید کرد که با دبیرکل سازمان ملل و رهبران کشورهای دیگر برای متوقف کردن این مسیر غیرقابل قبول هند در ارتباط است.

کرونا هشت میلیون نفر را در برزیل بیکار کرد

تسنیم نوشت: آمارها نشان می‌دهد در برزیل نزدیک به هشت میلیون نفر در پی شیوع ویروس کرونا شغل خود را از دست داده‌اند. موسسه آمار و جغرافیای برزیل گزارشی منتشر کرده که نشان می‌دهد 8 /7 میلیون نفر در این کشور بیکار شده‌اند. ویروس کرونا سرتاسر برزیل را فرا گرفته و این کشور با بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر مبتلا و نزدیک به 60 هزارفوتی در رتبه دوم جهانی بیشترین مبتلا و قربانی کروناست. یکی از مهم‌ترین دلایل شیوع کرونا در برزیل رویکرد ژائیر بولسونارو رئیس‌جمهور این کشور است. وی این بیماری مسری را «سرماخوردگی کوچک» توصیف کرده و با تدابیر بهداشتی از جمله قرنطینه و فاصله‌گذاری اجتماعی مخالفت می‌کند.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها